Microsoft Office Lens wkracza na Androida, mobilny skaner zawsze pod ręką!

Dawid Przewoźnik Newsy 2015-04-03

Microsoft-Office-Lens-710x426

 
Microsoft Office Lens to aplikacja Microsoftu, dzięki której możemy skanować dowolne dokumenty z poziomu naszego urządzenia. Program jakiś czas temu trafił na inne platformy, ale dopiero teraz pojawi się w Sklepie Play. W chwili obecnej Lens jest dostępny w wersji beta i możemy go przetestować sami dołączając do społeczności na Google+. Później z poziomu tego linku zapisujemy się na listę testerów, a następnie pobieramy aplikację ze Sklepu Play.

Microsoft-Office-Lens-for-iPhone (1)

 
Lens pozwala skanować poszczególne dokumenty za pomocą naszego aparatu. Wystarczy chwila, aby program rozpoznał konkretny element i zidentyfikował drukowany tekst. Skanować możemy bardzo wiele rzeczy począwszy od dużych tablic z notatkami przez paragony i zwykłe kartki w różnych formatach aż do kart kredytowych. Lens radzi sobie z każdym zadaniem w ciągu kilku sekund. Plik możemy zapisać jako PDF czy dokument Word co pozwoli edytować go w przystosowanej do tego aplikacji.

 
W wersji beta nie wszystkie opcje są dostępne, ale najważniejszy element jakim jest skanowanie, działa bardzo dobrze. Dajcie znać jak wrażenia z użytkowanie Lensa i czy znajdujecie dla niego zastosowanie na co dzień.

Microsoft-Office-Lens-for-iPhone

Źródło: Google Play • sebastian

  A windows phone dalej nie ma Youtube’a

  • arko

   I mieć nie będzie

 • Jacek

  Osobiscie polecam CamScanner

  • Łukasz

   Równiez polecam CamScanner

 • Thrunder

  Zawsze pod ręka mamy skaner który znajduje się w drive googla, posiada wbudowany ocr co umożliwia przeszukiwanie zeskanowanych dokumentów pod względem treści na google drive

 • Asdaf

  Całkiem ciekawe i przydatne, nie radzi sobie zbytnio gdy jest tabelka no i szkoda że nie można zapiać w formie .doc na pamięci telefonu tylko wszystko musi być wysłane na one drive,..

  • Łukasz

   Niestety konieczność wysyłania plików na OneDrive to zasadnicza wada, jak dla mnie.x