Jeśli pamiętacie początki OnePlusa, to po świetnie przyjętym OnePlus One nastały czasy OnePlus 2 i OnePlus X. O obu tych modelach firma bardzo szybko zapomniała, co oczywiście odbiło się na negatywnych komentarzach. Te jednak szybko zostały przykryte wychwalaniem związanym z naprawdę udaną rodziną OnePlus 3. Niemniej dzisiaj firma poniekąd chce wrócić do korzeni, bo jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, to OnePlus 9E (9 Lite) będzie duchowym następcą wspomnianego OnePlus X.

OnePlus 9E lub 9 Lite będzie nowym flagowcem z podzespołami poprzedniej generacji

oneplus x 9 lite 9e specyfikacja snapdragon 865

Czym wyróżniał się OnePlus X? Był swego rodzaju średniakiem od OnePlusa, ale w takiej formie, że firma zastosowała flagowy układ poprzedniej generacji. Do tego dołożono ciekawą, cienką i wyfrezowaną obudowę. O ile wykonanie jeszcze pozostaje tajemnicą, tak OnePlus 9 Lite ma już przypisywanego do siebie Snapdragona 865, podczas gdy OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro będą napędzane jego następcą – Snapdragonem 888. Oczywiście sama nazwa, czyli OnePlus 9 Lite lub OnePlus 9E wciąż pozostają owiane pewnego rodzaju tajemnicą. Niemniej poszukiwanie sensu w tym wszystkim nie jest ciężkim zadaniem. W końcu niedawno Oppo pokazało Reno5 Pro+, który może być właśnie protoplastą dla smartfona matematycznej firmy. Jak zapewne dobrze wiecie, powiązania pomiędzy oboma producentami nadal są wyraźne.

Zobacz też: Artystyczna wersja OnePlus Nord SE w drodze.

Z innych szczegółów technicznych, które pojawiły się wraz ze Snapdragonem 865, warto odnotować, że OnePlus 9 Lite ma otrzymać szybkie ładowanie 65 W oraz zestaw aparatów z OnePlus 8T. Z racji, że premiera serii OnePlus 9 ma mieć miejsce na przełomie lutego i marca, to do tego czasu z pewnością OnePlus 9E zdradzi o sobie nieco więcej informacji.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.