ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Moto E, Moto G LTE oraz Moto X bezposrednio z Androidem 5.1

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
motorola lenovo logo

Aktualizacje Androida to zmora dla wielu użytkowników. Bardzo często zdarza się, że podczas publikacji nowej wersji systemu duża część smartfonów dopiero otrzymuje aktualizacje do poprzedniej. Taką sytuacje obserwujemy obecnie, gdy urządzenia dopiero otrzymują Androida 5.0 a opublikowano już wersje 5.1.

Podczas gdy Motorola należała do Google na rynek trafiły pierwsze generacje Moto E, G oraz X. Charakteryzowały się czystym Androidem i obietnicą szybkich aktualizacji. Jak wiemy Moto G dostała już oficjalnie aktualizacje do Lollipopa. Tym razem dowiadujemy się od dosć niespodziewanym kroku Motoroli.

Android 5.1.1

Ogłoszono, że dla wymienionych w tytule modeli aktualizacja do wersji 5.0.2 zostanie pominięta i urządzenia dostaną bezpośrednio Androida 5.1. Co ciekawe Google pracuje już nad poprawką i w SDK udostępnia aktualizacje w wersji 5.1.1. Być może jest to długo wyczekiwana łatka poprawiająca wycieki pamięci, które według doniesień użytkowników istnieją także w nowszej wersji oprogramowania.

Decyzja Motoroli z jednej strony jest słuszna. Zaktualizują smartfony do nowszej wersji systemu, jednak z punktu widzenia użytkownika czas udostępnienia aktualizacji jeszcze bardziej się wydłuży

Źródło: GsmArena

Sprawdź najnowsze wpisy