Z biegiem lat coraz trudniej jest przeciętnemu człowiekowi zaufać niektórym dużym firmom technologicznym, takim jak Facebook czy Google. I bardzo dobrze, ponieważ giganci technologiczni dbają głównie o własny interes, więc warto patrzeć im na ręce. Zwłaszcza że pojawił się nowy raport, który twierdzi, że Google dokonało szkodliwej zmiany w swojej polityce. Otóż firma ma zacieśnić kontrolę nad badaczami pracującymi wewnątrz firmy i publikowanymi przez nich dokumentami. 

Google podobno zmusza naukowców do pozytywnej opinii

Google pozytywne opinie

Zgodnie z raportem, Google wpływa na recenzje badaczy, naciskając na to, że niezależnie od tego co robi, te miały wydźwięk pozytywny. Według doniesień Google rzekomo przekonało trzech autorów, aby zmienili swoje podejście w recenzji i przedstawili rozwiązania firmy w pozytywnym świetle. Informacja ta pojawiła się w wewnętrznej komunikacji firmy. Chodzi tu o takie kwestie jak rozpoznawanie twarzy, czy kategoryzowanie ludzi na podstawie płci, rasy, czy poglądów politycznych i dostosowywanie treści do nich indywidualnie. 

Zobacz też: Huawei nova 8 i nova 8 Pro oficjalnie. W końcu aparat z unikalnym designem!

Co ciekawe, według treści jednej z wewnętrznych stron Google, firma zakłada, że postęp w technologii wymaga pewnych poświeceń. Dlatego też projekty, które wydają się obraźliwe lub podnoszą kwestie etyczne, reputacji, regulacyjne lub prawne mogą w ostateczności przynosić skutek pozytywny. Podczas gdy strona internetowa nie miała daty, Reuters informuje, że obecni pracownicy powiedzieli, że nowa polityka weszła do firmy w czerwcu. Nie wiadomo jednak o jakich projektach mowa. Możliwe, że mają one na celu pogłębianie różnic pomiędzy poszczególnymi osobami. Z drugiej strony mogły one również uderzać w kwestie powiązane z poprawnością polityczną, skupiając się na stanie faktycznym. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od pobudek naciskanie na wyniki recenzji jest działalnością karygodną. Samo Google nie odniosło się jeszcze do sprawy.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.