ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy HTC One (M8) z lepszym aparatem?

Autor: Dawid Przewoźnik Kategoria: Newsy
3-bgr-htc-one-m8-top

 
Kiedy One (M9) wchodzi do sprzedaży, HTC zapowiada kolejną wersję poprzedniego flagowca. M8s to właściwie ten sam model co M8, ale różniący się kilkoma istotnymi niuansami.

 
Smartfon z wyglądu będzie identyczny, tak samo świetnie wykonany jak jego starszy brat. Ekran to również jak w przypadku poprzednika 5-calowy panel o rozdzielczości FHD. Pierwszą ważną zmianą jest procesor, bo tutaj znajdziemy Snapdragona 615 wspartego 2 GB pamięci operacyjnej. Zastosowanie słabszej jednostki wzbudza pewne obawy i trudno się odnieść pozytywnie do tej informacji. Prawdopodobnie nie jest to też primaaprilisowy żart HTC i Snapdragon 615 rzeczywiście może się znaleźć w M8s.

 
Drugą zmianą jest aparat wyposażony w standardową 13-megapikselową matrycę. HTC na szczęście zrezygnowało z zabaw w UltraPiksele i chwała mu za to. Poza tym bateria w M8s zwiększyła się do 2840 mAh, czyli aż o 240 mAh w stosunku do poprzednika. Reszta specyfikacji pozostaje bez zmian więc mamy do czynienia z naprawdę interesującym urządzeniem. Cena urządzenia będzie nieco niższa niż cena M8, ale musimy się też pogodzić z mniejszą wydajnością. Mimo kontrowersyjnych zmian smartfon wydaje się być ciekawą propozycją dla osób szukających świetnego wyglądu i funkcjonalności, niekoniecznie mocy obliczeniowych.

htc-m8s-h1

Źródło: HTC

Sprawdź najnowsze wpisy