Co jakiś czas producenci elektroniki użytkowej wymieniają się złośliwościami. Dobrym przykładem jest tutaj Samsung, który jakiś czas temu kpił z braku ładowarki w iPhone. Swoją drogą teraz kasuje te posty, wywołując przy okazji  Efekt Streisand… Tym razem z Apple postanowił zakpić OnePlus. Zamiast jednak skupić się na konkretnej cesze produktu, kpina dotyczyła tego, że każdy ma iPhone. Firma stwierdziła, że jeśli ktoś chce się wyróżnić z tłumu, to powinien postawić na OnePlusa. Tej okazji nie mogło nie wykorzystać Xiaomi…

OnePlus żartuje z Apple, a Xiaomi z OnePlusa

W swoim tweecie firma napisała:

W świecie jabłek wyróżnij się z OnePlus. 

Gigant z Cupertino nie zareagował na sprawę, co stało się obiektem żartów w komentarzach. Swoją szpilę w plecy OnePlusa wbiło jednak Xiaomi. Producent serii Mi skorzystał z okazji i w tym samym wątku napisał:

Ale po co brać mniej, gdy można mieć więcej. Nowy Rok. Rozdzielczość 108 MPx.

Zobacz też: Tropico 5 za darmo na PC – i ty możesz zostać dyktatorem

Producent umieścił przy okazji zdjęcie niedawno wprowadzonego na rynek Xiaomi Mi 10T Pro, w którym zastosowano aparat 108 MPx. Co więcej, firma użyła również hashtagu SettleFor Better. Ten jest kolejnym przytykiem w stronę OnePlusa, którego mottem jest Never Settle. W tej chwili OnePlus nie odpowiedział jeszcze na ten żart. Możliwe jednak, że przygotowuje równie uszczypliwą odpowiedź w stronę Xiaomi. Miejmy tylko nadzieję, że te zabawne przepychanki nie przerodzą się z czasem w otwartą wojnę pomiędzy producentami. Lepiej byłoby gdyby nowy rok rozpoczął się spokojnie i bez żadnych napięć. 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.