Chrome OS w specyficznych przypadkach jest świetnym i w pełni funkcjonalnym środowiskiem do pracy. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie podstawą jest ekosystem Google oraz narzędzia webowe. Sam niezwykle często korzystam ze swojego mocno już przestarzałego ThinkPada na tej platformie i mimo śmiesznej specyfikacji naprawdę trudno jest narzekać na jego działanie. Biorąc jednak pod uwagę obsługę aplikacji z Linuxa i Androida to wydajniejsze Chromebooki mają coraz większy sens. Dobrze zdaje sobie z tego sprawę Samsung, który pracuje nad Galaxy Chromebook 2.

Samsung Galaxy Chromebook 2 – cena i specyfikacja

Samsung Galaxy Chromebook 2 - cena i specyfikacja

O tym nieujawnionym laptopie z Chrome OS wiemy już niezwykle wiele. Poznaliśmy jego wygląd, cenę i niemal pełną specyfikację. Jeden ze slajdów, który wyciekł do sieci, zdradza, że urządzenie dostanie 13,3-calowy ekran QLED z szeroką gamą kolorów DCI-P3. W przeciwieństwie do poprzednika ma to jednak być matryca 1080p, a nie 4K. W zamian ma dostać mocniejsze głośniki od poprzednika Jego sercem ma być Intel Core i3 dziesiątej generacji. Trzeba przyznać, że specyfikacja ta jak na Chrome OS robi spore wrażenie. Jednocześnie widać wyraźnie, że laptop ten będzie… słabszy od poprzednika. 

Zobacz też: To już oficjalne – zegarek OnePlusa poznamy już na początku roku

Dla porównania pierwszy model z serii oferował ekran AMOLED 4K i układ Intel i5 dziesiątej generacji. Mimo to jako Chromebook był praktycznie bezużyteczny. Sprzęt ten oferował bowiem zaledwie 4 godziny pracy na pojedynczym ładowaniu, na co narzekano w wielu testach. Ideą Chromebooków jest natomiast pełna mobilność urządzenia. Niższa rozdzielczość ekranu, inna technologia i nieco słabszy procesor mają się natomiast przekładać na wydłużenie czasu pracy aż do 12 godzin. Kolejną wielką zaletą Galaxy Chromebook 2 jest jego cena. Sprzęt ten ma być wyceniony na 699 USD. Dla porównania jego poprzednik kosztował aż 999 USD. Wiele wskazuje na to, że Pixelbook Go dostanie godnego konkurenta.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.