Redmi 7 to niezwykle udany budżetowiec od submarki Xiaomi. Smartfon ten pod względem surowej mocy wyprzedzał nawet swojego następcę, czyli Redmi 8. Wszystko dzięki zastosowaniu w nim bardzo przyzwoitego układu, jakim w swoim czasie był Snapdragon 632. Na starcie oferował on Androida 9 Pie i nakładkę MIUI 10. Wkrótce jednak zagościło na nim MIUI 11. Producent uznał jednak, że końcówka 2020 roku to najwyższy czas, aby ten świetny smartfon doczekał się aktualizacji do Androida 10.

Redmi 7 z Androidem 10

Redmi 7 z Androidem 10

Na tę aktualizację użytkownicy czekali już od dawna. Chińska wersja urządzenia dostała nową wersję już w czerwcu bieżącego roku. Jak widać, potrzeba było aż pół roku, aby przygotować wersję global systemu. Z drugiej strony Xiaomi w tamtym okresie miało kilka wpadek z aktualizacjami. Możliwe więc, że tak długi okres oczekiwania można usprawiedliwić doprowadzeniem produktu do porządku. W końcu długie czekanie na aktualizację jest lepsze, od męczenia się z niedopracowanym produktem. Najnowsza aktualizacja dla globalnego wariantu Redmi 7 pochodzi z numerem systemu V11.0.1.0 QFLMIXM

Zobacz też: Huawei Smart Selection Car Smart Screen – HarmonyOS dla każdego samochodu

Warto tu podkreślić, że zgodnie z polityką Xiaomi trafi ona początkowo jedynie do małej grupy użytkowników. Dopiero jeśli ci nie zgłoszą żadnych problemów, będzie ona z czasem udostępniana coraz szerszej grupie. Ma to pomóc w uniknięciu przykrych niespodzianek związanych z ewentualną wadą nowej wersji systemu na tym już niemal dwuletnim smartfonie. Wiele wskazuje również na to, że dla Redmi 7 będzie to ostatnia aktualizacja.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.