Among Us to swojego rodzaju fenomen. Zadaniem gracza w tej nieskomplikowanej grze sieciowej jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu. Aby jednak nie było zbyt łatwo, w grupie znajdują się sabotażyści, którzy starają się nam przeszkodzić na różne sposoby. Jak nietrudno się domyślić, trzeba się ich pozbyć. Dziś dowiedzieliśmy się, że w listopadzie w Among Us grało naprawdę wiele osób. Mimo premiery w 2018 roku gra wciąż cieszy się niesłychaną popularnością.

Among Us szalenie popularne w listopadzie 2020 roku – ile osób grało wówczas w tę produkcję?

Among Us liczba graczy

Szał na Among Us zaczął się stosunkowo niedawno. Kiedy mogłoby się wydawać, że popularność gry powoli przemija, dowiedzieliśmy się, że w listopadzie 2020 roku grało w nią prawie pół miliarda osób. Statystycznie rzecz biorąc, gdy przyjmie się, że na świecie jest obecnie 7,5 miliarda ludzi, to 1 na 15 osób powinna przynajmniej kojarzyć tę produkcję. Wspomniane dane dostarczyła znana firma analityczna Super Data Research, więc o ich autentyczność raczej nie musimy się obawiać.

Zobacz także: Among Us najpopularniejszą grą na dwóch z trzech dostępnych platform

Warto przypomnieć, że w odpowiedzialnym za Among Us studiu InnerSloth pracują tylko cztery osoby. Na jednego pracownika przypada zatem około 125 milionów graczy. Ogromny wzrost popularności gry sprawił, że deweloperzy anulowali prace nad Among Us 2 i zdecydowali się na ulepszanie oryginału. Sądząc po wynikach za listopad, taka decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Ciężko powiedzieć, jak długo jeszcze potrwa szał na Among Us, choć z pewnością nie będzie wieczny. A wy gracie w tę produkcję, czy gustujecie w innych grach? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.