adzero1

W zeszłym roku Sharp zaprezentował światu nowy telefon Touch Wood SH-08C. Cóż w tym niezwykłego? A to, że jego obudowa wykonana była w całości z drewna. Dzięki temu nowy smartfon japońskiego producenta zyskiwał nie tylko ekologiczny charakter. Każdy jego egzemplarz cechował się bowiem indywidualnym, naturalnym wzorem na tylnym panelu, o czym przekonać się możecie spoglądając na poniższe zdjęcie.

touchwood

Wkrótce na rynku chińskim oraz w Wielkiej Brytanii zadebiutuje kolejny „drewniany smartfon”. Koncepcja ADzero, bo tak właśnie nazywa się owo urządzenie, powstała z myślą o zmniejszeniu wagi telefonu przy jednoczesnym zachowaniu jego ekologicznego charakteru. Jej autorem jest Brytyjczyk Kieron-Scott Woodhouse, który zaproponował, aby zamiast tworzyw sztucznych w procesie produkcji obudowy wykorzystać kawałek organicznego bambusa. Jak sam zapewnia, dzięki takiemu rozwiązaniu osadzony w drewnianej ramie telefon mimo posiadania większego niż iPhone ekranu, będzie od niego o połowę lżejszy. Poza tym, podobnie jak w przypadku produktu Sharpa, każdy jego egzemplarz zyska odmienny wzór tylnego panelu (trudno będzie znaleźć dwa identyczne modele).

Wśród informacji, jakie znaleźć można na temat tego urządzenia, próżno jednak szukać tych, które mówią o jego szczegółowej specyfikacji. Poza oczywistym faktem wyposażenia smartfonu w aparat z diodą, nic nie wiadomo na temat procesora, czy ekranu. Tajemnicą objęte jest również zastosowane oprogramowanie. Nieoficjalnie mówi się, iż całość działać ma pod nadzorem system od Google – Androida. Czy tak rzeczywiście będzie? Poczekamy, zobaczymy.

adzero2

Oczywiście jak w przypadku niemal każdej nowej koncepcji, tak i tym razem pojawiły się w sieci pewne kontrowersje. Wielu użytkowników zaczęło bowiem zastanawiać się w jaki sposób wykorzystanie bambusa wpłynie na ekosystem i kulturę azjatycką. Oraz czy wycinanie tych roślin z przeznaczeniem innym niż na materiały budowlane i żywność nie będzie stanowiło problemu.

Premiera smartfonu według oficjalnych zapowiedzi ma mieć miejsce w tym roku w Chinach i Wielkiej Brytanii. Wkrótce zatem poznamy odpowiedzi na te i inne pytania.

adzero3

A jak Wam podoba się ta koncepcja? Macie takie same obawy odnośnie nowego wykorzystania bambusa?

źródło: androinica.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski