image

 

Wczoraj Samsung pokazał inteligentny nóż, który korzysta z najnowszych zdobyczy technologicznych Koreańczyków, a dzisiaj możemy ujrzeć nowe akcesorium do urządzeń mobilnych. Nikt nie może zaprzeczyć, że istnieje limit mocy obliczeniowej, a często jest jej za mało.

 

W takim razie poznajcie ExoBoost, które da porządnego kopa Waszemu smartfonowi lub tabletowi. Stworzone pod marka Exynos akcesorium jest niezwykle proste w obsłudze. Wystarczy wpiąć je do portu MicroUSB i zyskujemy moc dodatkowych rdzeni procesora. Do wyboru mamy trzy wersje tego dodatku, a różnią się one między sobą ilością mocy obliczeniowej płynącej z dwóch, czterech lub nawet ośmiu rdzeni. Robi wrażenie, prawda? Jest to niejako zabieg mający pokazać kto pierwszy stworzył osmiordzeniową jednostkę. Teraz można w sumie mieć ich aż 16! Są jednak też wady. Pierwszą i najważniejsza jest blokada portu MicroUSB. Nie podłączymy już ładowarki, a jak wiemy, większa moc obliczeniowa to większe zużycie energii. Drugim problemem z pewnością będzie cena, ale ta jeszcze nie została podana.

 

Jest też jeszcze jedna wada, a może to nie jest wada? Oczywiście chodzi o prima aprillisowy żart, który jednak pokazuje użytkownikom jak bardzo pochłonięci są świadomością, że więcej rdzeni to większa moc obliczeniowa. Jednak czy takie akcesorium sprawdziloby się w rzeczywistości? Niejako jest to nawiązanie do projektu Ara.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.