Nie każdy samochód może być inteligentny, jednak każdy może mieć inteligentny ekran. Właśnie z takiego założenia wyszedł Huawei, który zaprezentował produkt do samochodów nazywany Smart Selection Car Smart Screen. Ten oferuje 8,9-calowy, bardzo wyraźny ekran dotykowy o jasności do 700 nitów i rozdzielczości 1920×720 pikseli. Co bardzo istotne w produkcie samochodowym, jest to panel antyrefleksyjny.

Huawei Smart Selection Car Smart Screen

Huawei Smart Selection Car Smart Screen

Nie jest to jednak koniec zalet tego rozwiązania. Wspiera on także przenoszenie aplikacji mobilnych na inny ekran. Urządzenie jest fabrycznie wyposażone w ponad 30 obsługiwanych aplikacji, w tym mapy Baidu, oraz inne elementy HMS skierowane na rynek chiński. Co więcej, sam ekran został wyposażony w dwie kamery. Dzięki temu może on nagrywać zarówno to, co dzieje się z przodu auta, jak i wewnątrz niego. Ta druga kamera służy jednak przede wszystkim do odczytywania intencji kierowcy podczas sterowania urządzeniem przy pomocy gestów. Huawei Smart Selection Car Smart Screen rozumie także polecenia głosowe. Urządzenie można także sparować z oryginalnym samochodowym systemem audio. Dzięki temu będzie w stanie wykorzystać jego potencjał. Całość działa pod kontrolą systemu HarmonyOS 2.0 dla samochodów, który jest określany jako Huawei HiCar.

Zobacz też: OnePlus pomoże Google naprawić Wear OS

Podczas premiery, szef Huawei Consumer Business Yu Chengdong pochwalił się także, że Huawei HiCar trafi do samochodów ponad 20 producentów i już teraz jest kompatybilne z ponad 150 modelami, a także obsługuje ponad 30 głównych aplikacji. Do 2021 roku firma planuje preinstalować to rozwiązanie w ponad 5 milionach samochodów. Twierdzi również, że rozwiązanie HiCar przewyższa pod względem bogactwa aplikacji i doświadczenia samochodowe systemy od Apple i Google. Huawei Smart Car Smart Screen jest wyceniony na 1699 juanów, czyli około 955 PLN. System ten zostanie oficjalnie wprowadzony do sprzedaży 8 stycznia 2021 roku, jednak będzie to urządzenie dedykowane na rynek chiński. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.