ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Orange zabezpiecz PESEL

Orange startuje z usługą „Zabezpiecz PESEL” dla przedsiębiorców – znamy cenę

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Od maja tego roku w Orange jest dostępna usługa Zabezpiecz PESEL dla klientów indywidualnych. Teraz pojawiła się również wersja przygotowana z myślą o przedsiębiorcach. Cel to ochrona danych i umożliwienie sprawdzenia wiarygodności partnerów biznesowych.

Usługa „Zabezpiecz PESEL” dla przedsiębiorców w Orange – szczegóły

Orange zabezpiecz PESEL

Usługa Zabezpiecz PESEL ma chronić przedsiębiorców przed nieuprawnionym wykorzystaniem ich danych, np. do zaciągnięcia kredytu lub założenia firmy. Gdy ktoś spróbuje użyć numeru PESEL zarejestrowanego w usłudze do takich celów, właściciel numeru otrzyma powiadomienie o takim zdarzeniu.

Przedsiębiorca korzystający z usługi może sprawdzić, kto w ciągu ostatniego roku wykorzystał jego PESEL oraz czy w KRD znajdują się negatywne wpisy powiązane z jego numerem. Zabezpiecz PESEL pozwala również na monitorowanie NIP-u swoich kontrahentów. Gdy wskazana firma zostanie wpisana do rejestru długów, przedsiębiorca otrzyma o tym powiadomienie. Może to pozwolić na lepszą ocenę wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego. Przedsiębiorca może też jako konsument dopisać do bazy KRD dłużnika zalegającego z zapłatą.

Czytaj także: Wyrok na smartfony z Androidem 7.1.1 odroczony – będziemy mogli wciąż przeglądać na nich Internet

Pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest darmowy, natomiast każdy kolejny kosztuje 8,12 zł netto. Klienci biznesowi Orange mogą aktywować ją podczas zakupu lub przedłużania umowy na usługi mobilne i pakiety Orange Love dla firm. Właściciel firmy może zamówić usługę nie tylko dla siebie, ale też np. dla pracownika, który nie musi być klientem pomarańczowego operatora. Wystarczy, że przekaże danej osobie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy