Okulary Apple Glass pojawiają się w kolejnym zgłoszeniu patentowym. Tym razem widzimy, że okulary AR firmy mają zostać wyposażone w szkła, które będą się dostosowywały do poziomu jasności otoczenia. Według raportu portalu PhoneArena gigant z Cupertino złożył nowe zgłoszenie patentowe USPTO (US Patent and Trademark Office). Patent nosi tytuł Display System With Localized Optical Adjustments, co można przetłumaczyć jako: System wyświetlania z lokalną regulacją optyki.

Apple Glass dostosują się do otoczenia

Apple Glass dostosują się do otoczenia

Wewnątrz samego zgłoszenia znajdziemy natomiast wzmiankę, która odnosi się do zmian w optyce okularów. Ta z kolei zajdzie na skutek zmian oświetlenia otoczenia wokół użytkownika. Ponadto w patencie firma stwierdza:

System regulowanych obiektywów może być dynamicznie dostosowywany do różnych użytkowników i/lub różnych sytuacji eksploatacyjnych. Regulowane modulatory światła mogą być używane do selektywnego przyciemniania części pola widzenia użytkownika. System wyświetlaczy montowany na głowie jest używany do wyświetlania treści generowanych przez komputer. Te następnie są nakładane na obiekty ze świata rzeczywistego. Jasność obiektów ze świata rzeczywistego może być selektywnie zmniejszana w celu zwiększenia widoczności treści generowanych przez komputer. W szczególności regulowany przestrzennie modulator światła może być wykorzystywany do generowania ciemnych obszarów, które pokrywają się z jasnymi obiektami świata rzeczywistego nakładającymi się na treści generowane przez komputer w prawym górnym rogu pola widzenia użytkownika.

Zobacz też: Samsung Galaxy Z Flip 5G dostaje aktualizację do Androida 11 z One UI 3.0

Zasadniczo oznacza to, że Apple stara się dostosować jasność rzeczywistego świata, aby informacje wyświetlane użytkownikowi były bardziej widoczne przez okulary. W ten sposób nie dojdzie do sytuacji, w której komunikaty nie będą czytelne ze względu na obiekty, na które patrzy użytkownik. Wygląda to więc na rozwiązanie poważnego problemu, który mógłby trapić okulary AR.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.