ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi 11 data premiery

Xiaomi lepsze – pierwszy smartfon ze Snapdragonem 888 zobaczymy w grudniu

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Xiaomi zdecydowało się wyprzedzić konkurencję i pokazać nowego smartfona ze Snapdragonem 888 jeszcze w grudniu. Kiedy więc Xiaomi Mi 11 zobaczymy oficjalnie? Jeszcze w grudniu. I choć wątpliwe, by sprzęt od razu trafił do sprzedaży, to przynajmniej firma będzie mogła pochwalić się tym, że jako pierwsza na świecie zaprezentowała urządzenie z nowym procesorem.

Xiaomi Mi 11 – kiedy premiera?

Xiaomi Mi 11 data premiery

W sieci od jakiegoś czasu pojawiały się już informacje o tym, że nowe Xiaomi Mi 11 powinniśmy zobaczyć oficjalnie jeszcze w tym roku. I choć nie wszyscy wierzyli w takie zapewnienia, to teraz już zostało to potwierdzone przez firmę. Premiera Xiaomi Mi 11, czyli nowego flagowca producenta, odbędzie się 28 grudnia tego roku. Tym samym Xiaomi wygrywa w „wyścigu” o to, kto pierwszy oficjalnie zaprezentuje model z nowym Snapdragonem na pokładzie. Samsung zaprezentuje swoje smartfony z serii S w połowie stycznia, a premiera nowego Oppo czy realme nie została jeszcze podana do wiadomości.

O samym Xiaomi Mi 11 trochę już wiadomo. W weekend pojawiły się nawet jego zdjęcia, które pokazują, że czeka nas mała rewolucja w wyglądzie urządzenia. Z całą pewnością będzie oryginalnie, choć nie każdemu może podobać się kierunek obrany przez firmę. Wiadomo też już trochę o specyfikacji, choć to dalej informacje, które niekoniecznie muszą sprawdzić się w rzeczywistości. Procesorem zarządzającym będzie nowy Qualcomm Snapdragon 888, a wyświetlacz AMOLED ma mieć możliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Do tego dojdzie pamięć UFS 3.1, a główna matryca w aparacie ma mieć 108 Mpix.

Zobacz też: Andrew Wong zdradza nam, jaka będzie przyszłość Xiaomi w Europie.

Do tego dojdzie także szybkie ładowanie, które ma być jeszcze lepsze, niż w dostępnych na rynku flagowcach Xiaomi. Spodziewamy się zobaczyć przynajmniej dwa modele podczas premiery, czyli Xiaomi Mi 11 oraz Xiaomi Mi 11 Pro. Niewykluczone jednak, że zostanie zaprezentowany także jeszcze jeden wariant urządzenia. Jednak na potwierdzenie tego przyjdzie nam poczekać do 28 grudnia. Czekacie na nowe Xiaomi?

Źródło: XDA-Developers / Xiaomi

Sprawdź najnowsze wpisy