Oppo, Ericsson i Swisscom nawiązały współpracę, by rozwijać samodzielną sieć 5G w Europie. Udało im się już przeprowadzić pierwsze transmisje danych oraz połączenia głosowe z wykorzystaniem komercyjnej samodzielnej sieci 5G. Projekt wystartował w Bernie, a do jego realizacji wykorzystano rozwiązania sieciowe 5G Radio Dot System, 5G Core, IMS i urządzenia Oppo 5G.

Oppo, Ericsson i Swisscom nawiązują współpracę

Oppo Ericsson współpraca 5G

Rozwój sieci 5G jest teraz oczkiem w głowie wielu firm, a Oppo nie zamierza pozostawać w tyle. Firma nawiązała współpracę z Ericssonem oraz Swisscom, co zaowocowało pierwszymi udanymi testami samodzielnej sieci 5G. Do ich przeprowadzenia wykorzystano technologię Voice over New Radio (VoNR) oraz agregację nośników z oprogramowaniem Ericsson Spectrum Sharing. Przy nawiązywaniu połączeń wykorzystano rozwiązania sieciowe 5G Radio Dot System, 5G Core i IMS w ramach platformy Ericsson NFVI oraz smartfony OPPO Find X2 Pro i OPPO Reno 4Z 5G. Sieci 5G wykorzystywane w Europie korzystają z sygnałów bazowej sieci 4G. Testy w pełni samodzielnej sieci 5G to więc pierwszy krok do „uwolnienia” sieci, co ma przełożyć się na szybsze połączenia oraz lepszy dostęp do szerokiego pasma częstotliwości 5G.

W naszych laboratoriach udowadniamy, że technologie, w które dziś inwestujemy, już za krótką chwilę przynoszą wymierne korzyści dla naszych klientów. Potwierdza to fakt, że w tym roku po raz czwarty z kolei Swisscom został zwycięzcą najnowszego rankingu najlepszych sieci autorstwa Umlaut Connect. Przyszłość usług 5G będzie skupiała się wokół samodzielnych sieci 5G, a inwestując w samodzielne rozwiązania sieciowe 5G, inwestujemy także w nowe szanse dla Szwajcarii, które mogą stać się rzeczywistością dzięki rozwiązaniom takim jak np. plasterkowanie sieci czy dedykowane projekty wdrożenia sieci 5G w ramach lokalnej infrastruktury – Christoph Aeschlimann, Chief Technology and Information Officer w Swisscom

Zobacz też: Podsumowanie roku PlayStation Plus.

Wraz z Swisscom uruchomiliśmy pierwszą komercyjną sieć 5G w Europie. Teraz czas na kolejny przełomowy etap. Nasze działanie w ramach samodzielnej sieci 5G to w ważny krok w kierunku pełnego wykorzystania potencjału 5G. Dzięki naszej niezawodnej, bezpiecznej i elastycznej architekturze samodzielnej sieci 5G Swisscom będzie w stanie tworzyć i oferować innowacyjne sposoby wykorzystania infrastruktury, stając się motorem napędowym cyfrowej transformacji w Szwajcarii wraz z innymi partnerami, z którymi wspólnie tworzymy wyjątkowy ekosystem. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jako podmiot współpracujący ze Swisscom w obszarze sieci mobilnych możemy aktywnie uczestniczyć w ewolucji sieci 5G w Europie – Arun Bansal, President of Europe and Latin America w Ericsson

Źródło: Oppo informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.