Redmi 8, podobnie jak większość jego poprzedników, był w swoim czasie jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie. Budżetowy smartfon Xiaomi wystartował z MIUI 10, które współpracowało z Androidem 9.0 Pie. Telefon został zaktualizowany do MIUI 11 już kilka tygodni po premierze, a nawet otrzymał aktualizację do Androida 10 na początku tego roku. Teraz, ponad rok po jego wydaniu, globalny wariant tego urządzenia zaczął otrzymywać aktualizację do MIUI 12.

Redmi 8 z MIUI 12

Redmi 8 z MIUI 12

Jest to ruch, do którego Xiaomi już nas przyzwyczaiło. Producent ten zwykle oferuje dwie aktualizacje MIUI i jedną aktualizację Androida dla swoich urządzeń. Można więc śmiało założyć, że MIUI 12 będzie ostatnią aktualizacją tego smartfona. Jej dokładny numer to  V12.0.1.0.QCNMIXM. Warto tu podkreślić, że znajduje się obecnie w fazie Stable Beta. Oznacza to, że jest ona dostępna tylko dla wybranych użytkowników. Jeśli ci nie napotkają większych problemów, dostępność tego buildu zostanie rozszerzona dla całej reszty. 

Zobacz też: Microsoft ostrzega przed Cyberpunk 2077, ale gry nie usuwa i dobrze robi

Można się również spodziewać, że inne regionalne warianty zaczną otrzymywać aktualizację w najbliższych dniach. Swoją drogą ta kolejność jest dość zaskakująca. Xiaomi zazwyczaj najpierw wydaje nowe aktualizacje dla chińskiego wariantu swoich smartfonów. Tym razem jednak firma zdecydowała się udostępnić ją globalnie. Nie wiadomo co jest przyczyną takiej decyzji. Być może producent uznał, że w przypadku tego urządzenia rynek międzynarodowy jest priorytetowym? To jednak tylko moje przypuszczenia. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.