Allegro wprowadziło ułatwienie dla sprzedających – teraz prowizje, a dokładnie ich wysokość, można sprawdzić w formularzu wystawiania oferty. Jak wiadomo, kwota prowizji zależy od danego przedmiotu i jeśli ktoś wystawia wiele ofert, może się w tym pogubić. Od teraz jest jednak łatwiej.

Prowizje w formularzu wystawiania oferty, czyli ułatwienie dla sprzedających na Allegro

W formularzu wystawiania oferty sprzedający na Allegro mogą już sprawdzić, ile wyniesie prowizja od sprzedaży. Kwota ta jest wyszczególniona na końcu formularza, w podsumowaniu. Przedstawiona kwota określa wysokość prowizji za sprzedaż jednej sztuki przedmiotu, którego dotyczy oferta.

Jeśli sprzedawca korzysta z wyróżnienia oferty, zobaczy w podsumowaniu także wysokość prowizji za tę opcję. Podsumowanie opłat nie uwzględnia jednak ewentualnej prowizji za dostawę przedmiotu. Dlaczego? Zależy ona od tego, jaką formę dostawy wybierze kupujący, a tego Allegro nie jest w stanie przewidzieć.

Czytaj także: Dramat Januszy biznesu – Allegro aktualizuje regulamin i zakazuje sprzedaży kont z grami i nie tylko

Allegro jest przekonane o tym, że zmiana spodoba się użytkownikom. Wprowadziliśmy rozwiązanie, którego oczekiwali wszyscy sprzedający – twierdzi administracja platformy. Allegro zaznacza jednak w podsumowaniu formularza wystawiania oferty, że wycena jest szacunkowa i opiera się na aktualnej konfiguracji oferty. Pełna kwota opłat dla oferty pojawi się w zakładce Rozliczenia z Allegro po jej zatwierdzeniu.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.