Premiera Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ma problem z zapisami gry – jeśli stają się zbyt duże, to mogą się uszkodzić

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Cyberpunk 2077 to zdecydowanie najgłośniejsza premiera tego roku, ale niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Krótko po debiucie produkcji studia CD Projekt RED, wylało się na nią wiadro pomyj za niezwykle kiepski stan techniczny na konsolach poprzedniej generacji i wszechobecne błędy. Sytuacja jest tak tragiczna, że Polacy zaczęli zwracać pieniądze za swoją najnowszą grę wszystkim osobom niezadowolonym z jej działania. Niestety problemy Cyberpunka 2077 wydają się nie mieć końca, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że gra ma problem z zapisami – jeśli te stają się zbyt duże, to jest spora szansa, że zostaną uszkodzone. A to może zaboleć.

Problem z zapisami gry w Cyberpunku 2077

Zwrot za Cyberpunk 2077 nie dla PlayStation 4

Cyberpunk 2077 to bardzo duża gra, której ukończenie zajmuje wiele godzin. Dlatego też nic dziwnego, że wielu graczy wścieka się, gdy ich pliki zapisu ulegają uszkodzeniu. A w wielu przypadkach dzieje się tak, gdy te zaczynają ważyć więcej niż 8 MB. Rzecz jasna uszkodzonego pliku zapisu nie można odtworzyć – wszystkim dotkniętym problemem pozostaje jedynie załadowanie innego save’a, jeśli taki oczywiście istnieje.

Zobacz także: Ciąg dalszy problemów CD Project Red – szykują się pozwy zbiorowe od graczy i inwestorów

Niedogodność występuje na wszystkich wersjach gry – zarówno pecetowej, jak i konsolowych. Na forum GOG.com przedstawiciel CD Projekt RED poinformował, że nie można w żaden sposób naprawić uszkodzonego pliku zapisu i doradził, by w grze przechowywać mniej przedmiotów i materiałów rzemieślniczych. Studio jest świadome problemu i dodało, że być może w przyszłości limit rozmiaru plików zapisu zostanie zwiększony. Zła wiadomość jest taka, że nawet gdy do tego dojdzie, to uszkodzone obecnie pliki wciąż pozostaną popsute.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy