Cyberpunk 2077 wzbudza wiele emocji, chociaż w inny sposób, niż życzyliby sobie tego twórcy gry. Tytuł już na PC jest pełny błędów. Jednak tym, co przelało czarę goryczy, jest jego wydajność na konsolach PS4 i Xbox One. Zamieszanie wokół produkcji zrobiło się tak wielkie, że CD Projekt Red nakierowało klientów do ubiegania się o zwrot pieniędzy. Firma wystosowała także publiczne przeprosiny. Doszło nawet do tego, że gra została czasowo zdjęta z PS Store. Okazuje się jednak, że to dopiero początek.

Pozwy zbiorowe przeciwko CD Project Red

Pozwy zbiorowe przeciwko CD Project Red

Według raportu The New York Times, istnieje realna możliwość złożenia jednego lub więcej pozwów sądowych przez zawiedzionych graczy w następstwie burzliwego wprowadzenia na rynek Cyberpunka 2077 przez CD Projekt Red. Ten ma się skupiać zwłaszcza wokół graczy konsolowych, którzy otrzymali produkt znacznie niższej jakości. Jako jeden z potencjalnych powodów wskazywany jest fakt podawania nieprawdziwych informacji na temat jakości gry na konsolach poprzedniej generacji. Kolejnym jest udostępnienie recenzentom jedynie wersji PC. Co najmniej jeden przyszły pozew jest badany pod kątem możliwości popełnienia przestępstw, które naruszają art. 286 polskiego kodeksu karnego. Artykuł 286 wydaje się dotyczyć wprowadzenia w błąd lub wykorzystania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zobacz też: [Recenzja] Motorola Moto E7 Plus. Tani telefon, ale dla wielu będzie wystarczający

Znacznie gorzej sprawa wygląda w przypadku inwestorów. Tutaj nie ma mowy o domniemanych pozwie, a o przygotowywaniu się do złożenia oskarżenia. Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP, kancelaria prawna z Nowego Jorku zachęca tamtejszych akcjonariuszy do dołączenia do pozwu zbiorowego. Zgodnie ze swoją stroną internetową, kancelaria specjalizuje się w papierach wartościowych i procesach sądowych z udziałem udziałowców. Wygląda na to, że aby pozwy mogły dojść do skutku, będą one uzależnione od udowodnienia, że CD Projekt celowo wprowadził w błąd inwestorów, udziałowców i  graczy. Jednak nawet jeśli to się nie uda, to i tak samo zamieszanie wywołane przez to może negatywnie wpłynąć na ceny akcji firmy. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.