Samsung ma niezwykle kreatywne plany na przyszły rok. Ten rozpocznie się co prawda dość klasycznie, bo od premiery Samsunga Galaxy S21, którego poznamy już 14 stycznia. Nie można jednak go niedoceniać jeśli chodzi o innowacyjność. Dzięki temu modelowi dowiemy się między innymi czy nowe podejście producenta do projektowania procesorów to droga do sukcesu. W przyszłym toku poznamy także przynajmniej trzy nowe składane smarfony producenta. Samsung planuje jednak jeszcze dwa wyjątkowe urządzenia, które będą swego rodzajem ewenementem na rynku. Jednym z nich ma być przezroczysty smartfon.

Przezroczysty Samsung

Warto tu podkreślić, że te informacje są jedynie przeciekami. Dlatego też warto podchodzić do nich dość sceptycznie. Z drugiej strony informacje o takim urządzeniu pojawiały się już wcześniej. Poza samą informacją o urządzeniu tego typu niestety wiemy niewiele więcej. Można tu jednak nieco pogdybać. Od razu możemy odrzucić konstrukcję z przezroczystymi podzespołami. Takich jak na razie nie ma, a szanse na to, że w przyszłym roku wprowadzi je Samsung, są niemal zerowe. Wciąż mamy jednak do dyspozycji dwie możliwości. Pierwsza zakłada, że podzespoły urządzenia będą ukryte w pokaźnej ramce, a ekran będzie naprawdę przezroczysty. To oczywiście oznaczałoby małą baterię i co najwyżej średnie podzespoły. Jednak wciąż to przezroczysty smartfon! Nie każdy potrzebuje flagowca, a nie jedna osoba zgodzi się na krótki czas pracy tylko po to, aby móc się pochwalić takim urządzeniem. Druga opcja to zwykły smartfon z zestawem ciągle pracujących kamer z tyłu obudowy, który ciągle wyświetla to, co znajduje się za nim. Jednak w takim przypadku wystarczyłoby tylko wziąć smartfona do ręki albo położyć na stole i już cała magia przezroczystości znika. Czas pracy również byłby mizerny. 

Zobacz też: NASA chwali się, że teleskop Jamesa Webba dostał jeden z kluczowych elementów

Kolejnym urządzeniem ma być potrójnie składany tablet. Znajdą się w nim więc trzy części i dwa zawiasy. Konstrukcyjnie będzie to najprawdopodobniej odpowiednik Galaxy Z Fold 3 z nieco większymi skrzydłami i dodatkowym elementem. Takie rozwiązanie znacznie podniosłoby mobilność tabletów. Te do przenoszenia wymagają bowiem torby lub plecaka. To jednak nie koniec rewelacji. Źródło podaje także, że Samsung chce wykorzystać także rozwijany ekran. Nie wiadomo jednak o jakim dokładniej urządzeniu jest mowa. Dodatkowo producent ma zaprezentować także coś, czego nikt się nie spodziewa. Cokolwiek to będzie, to brzmi ciekawie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.