Im bliżej do rozpoczęcia akcji szczepień przeciwko COVID-19, tym bardziej nasilają się teorie, że szczepionka zawiera mikrochipy. Niektórzy zwolennicy spiskowych teorii uważają nawet, że rzekomo wszczepiane chipy będą łączyć się z powstającą siecią 5G. Rząd najwyraźniej nie chce pozwolić, by spiskowcy edukowali społeczeństwo, bo oficjalnie odniósł się do wspomnianych teorii.

Czy szczepionka na COVID-19 będzie zawierała mikrochipy? Odpowiedź brzmi „nie”

W rządowym serwisie GOV powstała specjalna strona, na której znajdują się pytania związane ze szczepieniami na koronawirusa wraz z odpowiedziami. Twórcy strony podzielili je na następujące sekcje:

  • Organizacja szczepień
  • Kwestie medyczne
  • Zasady szczepień dla personelu medycznego

Pierwsze pytanie spośród kwestii medycznych dotyczy tego, czy szczepionka na koronawirusa będzie zawierała mikrochipy. Odpowiedź na rządowej stronie nie zaskakuje: w szczepionkach przeciw COVID-19 nie będzie mikrochipów. W skład szczepionki wchodzą antygeny, substancje pomocnicze i woda – czytamy. Dalej są wyjaśnienia, że szczepionka jest produktem leczniczym, a jej skład jest sprawdzany w procesie wytwarzania każdej jego serii. W składzie szczepionki mogą znajdować się tylko takie składniki, o jakich napisano w ulotce dołączonej do opakowania.

Czytaj także: Samsung usuwa posty drwiące z Apple i braku ładowarki – co to oznacza?

Ponadto na wspomnianej stronie są odpowiedzi na kilkadziesiąt innych ważnych pytań związanych ze szczepieniami na COVID-19. Lista ma być aktualizowana.

źródło: GOV

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.