samsung galaxy s6 edge apple iphone 6

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Nie od dziś wiadomo, że słowa „Apple” oraz „Samsung” gryzą się ze sobą do tego stopnia, że wszelkie sprawy sądowe pomiędzy tymi firmami są znane nie tylko w społeczeństwie fanów. Niemniej jednak, zostawmy z boku kwestie „polityczne”, a na warsztat weźmy ostatnie flagowe modele z Korei oraz USA.

 

Tak oto w jednym narożniku stoi, a raczej leży, Samsung Galaxy S6 Edge, a na przeciwko niego Apple iPhone 6. Zasady walki? Wykonanie tych samych czynności w odpowiedniej kolejności, a w tle stoper liczący czas trwania zadania. Rezultat? Obejrzyjcie sami:

 

 

Zwycięzcą został produkt pochodzący z Azji i z pewnością nie można mówić, że znaczenie tutaj miał człowiek. Niemniej jednak różnica 8 sekund nie wydaje się drastyczna, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na poszczególne zadania. W jednych lepiej radzi sobie Apple, w drugich Samsung.

 

Tylko czy takie testy mają sens? Są bardziej miarodajne niż popularne „cyferki” z benchmarków? Który rodzaj sprawdzenia możliwości smartfonów bardziej do Was trafia?
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.