ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ryan kaji najlepiej zarabiający youtuber

9-letni Ryan Kaji to wciąż najlepiej zarabiający YouTuber na świecie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Ryan Kaji to wciąż najlepiej zarabiający YouTuber na świecie. Jest to o tyle ciekawe, że ma on dopiero 9 lat, a jego filmy to zazwyczaj unboxingi i recenzje zabawek. W rankingu najlepiej opłacanych gwiazd YouTube’a znalazła się również… 6-letnia Rosjanka Anastasija Radzinskaja.

Ryan Kaji, czyli najlepiej zarabiający YouTuber

Na początku stycznia informowaliśmy, że 8-latek jest najlepiej zarabiającym YouTuberem na świecie. Od tego czasu zmieniły się dwie rzeczy: Ryan Kaji nie ma już 8 lat, tylko 9 i zarobił w tym roku jeszcze więcej pieniędzy, niż w ubiegłym. To już trzeci rok z rzędu, w którym Ryan jest na szczycie listy najlepiej zarabiających YouTuberów.

Ryan zarobił 29,5 mln dolarów w ciągu roku na swoim kanale Ryan’s World. Oczywiście nie są to wszystkie przychody młodego twórcy, bo znacznie większe pieniądze otrzymuje on z tytułu różnych współprac i kontraktów. Ryan sygnuje nazwą swojego kanału zabawki i ubrania, podpisał również umowę z Nickelodeon – amerykańskim kanałem telewizyjnym. W działalności pomagają mu rodzice. Filmy Ryan’a spotykają się jednak z krytyką za brak odpowiedniego ujawniania sponsorów nagrań. Chodzi o to, że część filmów zawiera płatne rekomendacje produktów skierowane do przedszkolaków, a to grupa zbyt młoda na to, by być w stanie odróżnić reklamę od recenzji.

Czytaj także: Samsung usuwa posty drwiące z Apple i braku ładowarki – co to oznacza?

W rankingu 10 najlepiej opłacanych YouTuberów jest też inna bardzo młoda gwiazda – 6-letnia Rosjanka Anastasija Radzinskaja. To jedyna przedstawicielka kobiet w całym zestawieniu. Rosjanka zajęła 7. miejsce z dochodami na poziomie 18,5 mln dolarów. Anastasija na swoich filmach m.in. bawi się klockami Lego razem z ojcem, wykonuje prace domowe i opowiada o wirusach.

źródło: Forbes, The Guardian, polsatnews.pl, zdjęcie główne: YouTube/Ryan’s World

Sprawdź najnowsze wpisy