ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung wyprodukuje następcę Snapdragona 888

Qualcomm dzieli się wynikami benchmarków Snapdragona 888 – tak, to flagowiec

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Qualcomm postanowił uraczyć nas kolejnymi szczegółami dotyczącymi Snapdragona 888. Wielu producentów już oficjalnie zapowiedziało, że skorzysta z tego układu w ramach swoich flagowych smartfonów. Jednak dzisiaj jest dzień prezentów dla fanów cyferek. Amerykanie udostępnili film i wyniki z uruchomień najpopularniejszych benchmarków. W ten sposób jesteśmy w stanie zobaczyć na liczbach, ile faktycznie jest przyrostu mocy obliczeniowej.

Qualcomm Snapdragon 888 w benchmarkach – wyniki nie pozostawiają wątpliwości

Wykorzystanym sprzętem pomiarowym jest smartfon, który naturalnie został wyposażony w Snapdragona 888. Do tego dołożono 12 GB LPDDR5 RAM, 512 GB pamięci na pliki w technologii UFS 3.0, a obraz jest prezentowany na 6,65-calowym wyświetlacz FullHD w 120 Hz. Brzmi jak klasyczna specyfikacja techniczna flagowego smartfona przyszłej generacji? Miejmy nadzieję. Tymczasem uruchamiane aplikacje to odpowiednio AnTuTu, GeekBench, GFXBench (Aztec i Manhattan 3.0), Ludashi AiMark, AITuTu, MLPerf i UL Procyon. Uśrednione liczby z trzech uruchomień zestawiono w poniższej tabeli:

qualcomm snapdragon 888 wydajnosc benchmarki wyniki antutu geekbench

Patrząc na AnTuTu, mówimy o rekordzie i detronizacji Huawei Mate 40 Pro+, który z układem Kirin 9000 osiągnął 698654 punktów. Poprzednik Snapdragona 888, czyli Snapdragon 865 uzyskał najwięcej w Xiaomi Mi 10 Ultra – 671045 punktów. W przypadku GeekBencha mówimy o odpowiednio 10% i 20% lepszych wynikach dla pomiaru jednego i wielu rdzeni. Ciekawiej wygląda układ graficzny, który w ramach testu GFX Bench (Manhattan 3.0) uzyskał 169 FPS, a dotychczasowy rekordzista – ASUS ROG Phone 3 ze Snapdragonem 865+ – zachwycał wynikiem 133 FPS.

Zobacz też: Exynos 1080 kontra Snapdragon 888 – jak poradził sobie układ Samsunga?

Oczywiście na końcu trzeba tradycyjnie zaznaczyć, że cyferki są istotne, ale w codziennym użytkowaniu nie zawsze oddają rzeczywiste wrażenia. Wiele jeszcze zależy od implementacji systemu i nakładek przez poszczególnych producentów. Niemniej punkt wyjścia na pewno jest dobry. Czy zadowalający? To już zależy od Waszych oczekiwań względem ulepszeń kolejnych generacji flagowych jednostek obliczeniowych. Dlatego dajcie znać, czy takie wyniki są dla Was wystarczające?

Źródło: Qualcomm, GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy