Asus Transformer Prime TF700T w Polsce w połowie roku

2 minuty czytania
Komentarze
asus-eee-pad-transformer-prime

Asus pod koniec ubiegłego roku zaprezentował Transformera Prime, którego konfiguracja sprzętowa była jeszcze ciekawsza, niż w przypadku tabletów z Honeycombem. Nie było to jednak ostatnie słowo Asusa, czego dowodem był Transformer Prime TF700T. Kiedy ten tablet może trafić do Polski?

Posiadacze tabletów z Androidem z reguły byli bardzo zadowoleni ze specyfikacji technicznej, jakie oferowały te urządzenia. Część osób wspominała, że jedyną zmianą, która mogłaby zostać wprowadzona byłby czterordzeniowy procesor. Tak też się stało. Asus postanowił jednak iść krok dalej, dając użytkownikom jeszcze bardziej dopracowane urządzenie.

Największą nowością, jaka pojawiła się w przypadku Transformera Prime TF700T był ekran. Dotychczas użytkownicy najczęściej decydowali się na tablety z ekranem o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. W przypadku ostatniego modelu Asusa przekątna co prawda się nie zmieniła, jednak mamy do czynienia ze znacznie większą rozdzielczością, która wynosi 1920 x 1200 pikseli.

Procesor to 4-rdzeniowa jednostka ARM Cortex A9, która jest taktowana z częstotliwością 1,3 GHz. Poza tym zastosowano m.in. aparat z matrycą 8 Mpx i kamerę internetową 2 Mpx. Podstawowy model ma być wyposażony w 32 gigabajty wbudowanej pamięci. Fabrycznie zainstalowany ma być Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Przedstawiciele Asusa podkreślają, że TF700T będzie również pozbawiony problemów z GPS-em, który był wielokrotnie powodem do narzekania wśród użytkowników, którzy zdążyli już nabyć ten tablet. Asusowi udało się rozwiązać problem wydając odpowiednią aktualizację oprogramowania, jednak w nowszym modelu wprowadzono również zmiany w konstrukcji tabletu.

Część osób z pewnością będzie zainteresowana zakupem tego tabletu, stąd też pojawiają się pytania związane z tym, czy i kiedy ewentualnie możemy spodziewać się dostępności Transformera Prime TF700T w Polsce. Polski oddział Asusa poinformował, że najprawdopodobniej będzie on dostępny na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Oficjalne ceny nie są jeszcze znane, jednak możemy się spodziewać, że to urządzenie nie będzie należało do najtańszych.

źródło: Asus Polska

Motyw