Cyberpunk 2077 wyrzucony z PS Store

Cyberpunk 2077 wyrzucony z PS Store – Sony ma dosyć tej gry

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że Sony nie chce zwracać graczom pieniędzy Cyberpunka 2077. Wynika to z faktu, że gigant zwraca pieniądze jedynie w przypadku tragicznych gier. Nie spotkało się to jednak ze zbyt dużą wyrozumiałością ze strony graczy. Widocznie w Sony coś pękło, ponieważ doczekaliśmy się nie tylko zmiany decyzji. Sytuacja poszła tak daleko, że Cyberpunk 2077 został wręcz wyrzucony z PS Store.

Cyberpunk 2077 wyrzucony z PS Store

Cyberpunk 2077 wyrzucony z PS Store

Dokładnie: Cyberpunk 2077, jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie został właśnie wyrzucony z najpopularniejszej konsoli poprzedniej generacji. To chyba pierwszy raz, kiedy Sony zdecydowało się na wycofanie ze sklepu tak dużego tytułu. Biorąc jednak pod uwagę, jak wielkim rozczarowaniem okazała się gra na tej platformie, nie powinno to raczej nikogo dziwić. Przeglądając komentarze graczy PS4, spotkałem raczej niedowierzające pytania o to, jakim cudem tytuł w takim stanie został dopuszczony do PS Store.

Zobacz też: Wygląd Galaxy A72 5G bez tajemnic – smartfon pozuje na renderach

Warto tu podkreślić, że informacje te pojawiły się na oficjalnej stronie Sony. Jak możemy przeczytać w zamieszczonym tam komunikacie:

SIE stara się zapewnić wysoki poziom zadowolenia klientów. Dlatego też zaczniemy oferować pełny zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy zakupili Cyberpunk 2077 za pośrednictwem PlayStation Store. SIE usunie także Cyberpunk 2077 z PlayStation Store do odwołania.

Po potwierdzeniu, że zakupiłeś Cyberpunk 2077 za pośrednictwem PlayStation Store, rozpoczniemy przetwarzanie Twojego zwrotu pieniędzy. Pamiętaj, że realizacja zwrotu może się różnić w zależności od metody płatności i instytucji finansowej.

CD Projekt Red ze swojej strony przeprosił za stan gry na konsolach, ale dla wielu fanów to nie wystarczy. W związku z tym, że największe poprawki mają pojawić się między styczniem a lutym, jest całkowicie zrozumiałe, że niektórzy nie zamierzają tak długo czekać na grę, za którą zapłacili pełną kwotę. Sony wydaje się podzielać ten tok myślenia. Co prawda Sony nie podało wprost, dlaczego podjęło tę decyzję, To jednak powinno być oczywiste dla każdego, kto śledził trudny start Cyberpunka na tej platformie. Z drugiej strony gra wypada także z PlayStation 5, czyli konsoli, na której jest w pełni grywalna. Mam wrażenie, że w tej kwestii firma nie do końca przemyślała swoją decyzję.

Aktualizacja:

Niedługo po pojawieniu się tekstu CDPR wydało następujące oświadczenie w formie raportu giełdowego:

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.

Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.

Źródło: TechSpot, Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy