Microsoft Authenticator to popularna aplikacja, dzięki której chętne osoby mogą zabezpieczyć swoje konta w serwisach internetowych. Program co kilkanaście sekund generuje sześciocyfrowy token, który niezbędny jest do logowania, co skutecznie uniemożliwia przejęcia konta przez cyberprzestępców. Wygląda jednak na to, że od pewnego czasu program może pochwalić się znacznie większą ilością funkcji. Microsoft dodał bowiem do niego po cichu menadżer haseł, który spodoba się użytkownikom systemu Windows.

Microsoft Authenticator automatycznie uzupełni hasła na komputerze i smartfonie

W sklepach z aplikacjami Google Play i Appstore pojawiła się testowa wersja aplikacji Microsoft Authenticator, która użytkownikom zaoferowała opcję przechowywania haseł w menadżerze. Nie muszę chyba pisać, że znacznie zwiększa to bezpieczeństwo kont, ponieważ gdy nie musimy pamiętać swoich danych logowania, to po prostu mogą one być bardziej skomplikowane. Co najlepsze, zapisane hasła są automatycznie uzupełniane i synchronizowane z przeglądarkami Microsoft Edge oraz Google Chrome (dzięki rozszerzeniu Microsoft Autofill).

Zobacz też: Cyberpunk 2077 x Death Stranding. Poznajcie zupełnie inną współpracę niż zwykle.

Nowa aktualizacja, która dodaje możliwość korzystania z menadżera haseł, jest już dostępna w sklepach z aplikacjami. Warto jednak wspomnieć, że jest to wersja testowa – będziecie musieli ją ręcznie aktywować w aplikacji. Aplikację Microsoft Authenticator możecie pobrać przy pomocy poniższych linków:

Miłego użytkowania!

Źródło: Microsoft, AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.