W ciągu ostatnich kilku lat Samsung Internet urósł do rangi poważnego gracza na rynku przeglądarek mobilnych. Jest to jedyna aplikacja tego typu stworzona przez producenta smartfonów, po którą chętnie sięgają nawet właściciele innych urządzeń. I nie powinno nas to dziwić. Swoją popularność zawdzięcza między innymi tym, że oferuje więcej opcji personalizacji niż większość przeglądarek, otrzymuje regularne aktualizacje, ma szereg funkcji, a co najważniejsze, jest szybka. Natomiast wersja 13.2 przynosi jeszcze więcej nowości.

Samsung Internet 13.2

Samsung Internet 13.2

Mogłoby się wydawać, że zmiana numerka po kropce nie przyniesie zbyt wiele. Takie podejście w tym przypadku byłoby jednak sporym błędem. Aktualizacja ta poprawia bowiem tryb ciemny, oferuje lepszą obsługę AR Core i zwiększa prywatność użytkownika. To jednak tylko poprawki. Samsung Internet doczekała się także nowych funkcji. Jedną z nich jest wbudowana ochrona przed złośliwymi stronami internetowymi. Jeśli przeglądarka rozpozna, że natknąłeś się na jedną z tych stron, wyświetli ostrzeżenie i przeniesie Cię z powrotem w bezpieczne miejsce.

Zobacz też: Poznajcie realmeow – realme prezentuje swoją oficjalną maskotkę

Kolejną funkcję znajdziemy w Chrome już od jakiegoś czasu. Poprawa wygody to jednak nie jest wyścig. Otóż gdy skopiujesz link do schowka, na pasku adresu pojawi się opcja, która przeniesie Cię prosto do niego. Proste, a jednocześnie wygodne rozwiązanie. Ostatnią zmianą jest integracja z głównymi ustawieniami smartfonów. Niestety, nie do końca wiadomo, na czym ma to polegać. Samsung zastrzega, że opcja ta wymaga przynajmniej Androida 9.0 Pie. Nie wiadomo jednak, czy będzie dostępna dla urządzeń innych producentów.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.