ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
aplikacje matematyczne - nauka zdalna

Nauka przez Internet i webinary coraz popularniejsze – rekordowe zainteresowanie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nauka przez Internet, nauka zdalna i webinary – to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł ostatnich miesięcy. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść, kiedy przeczyta się udostępnione przez platformę ClickMeeting dane. Potwierdza to także fakt, że w samym listopadzie tego roku na platformie pojawiło się aż 2 miliony użytkowników. Czy taki trend się utrzyma?

Webinary i nauka zdalna coraz popularniejsze

nauka zdalna zainteresowanie
Fot. ClickMeeting

Chciałoby się powiedzieć, że powoli wracamy do normalności, ale niestety powiedzieć tego się nie da. Dziś ogłoszono kolejne obostrzenia związane z poruszaniem się i wygląda na to, że najbliższe Święta Bożego Narodzenia, a już na pewno Sylwester, będą wyglądały zupełnie inaczej, niż rok temu. Nauka zdalna zdaje się, że zostanie z nami na dłużej. Praca zdalna także, a przynajmniej dla tych, którzy mają taką możliwość. Jedni się z tego cieszą, a dla innych to poważne ograniczenie. Nie zmienia to jednak tego, że jest to rozwiązanie, które przyczyniło się do wzrostu popularności webinarów. Mówimy tutaj o wszelkiego rodzaju kursach przeprowadzanych przez Internet czy wykładach.

Platforma ClickMeeting w marcu tego roku zanotowała czterokrotny wzrost zainteresowania webinarami, niż w… całym 2019 roku. Już wtedy na platformie pojawiło się milion użytkowników, a ostatnio były to już dwa miliony. Zresztą wzrost zainteresowania webinarami dało się zauważyć w całej Europie. To samo można powiedzieć o nauce zdalnej, która jeszcze niedawno nie należała do najpopularniejszych rozwiązań. Tymczasem w marcu 2019 roku liczba zapytań o nią wzrosła o 1184 procent. W wakacje szukano mniej informacji na ten temat, ale już jesienią zainteresowanie po raz kolejny wzrosło do rekordowego poziomu.

Zobacz też: Co potrafi IKO w AppGallery – sprawdzamy!

ClickMeeting webinary
Fot. ClickMeeting

Praca zdalna też coraz popularniejsza

Zainteresowanie frazą „praca zdalna” wzrosło od stycznia do marca 2019 roku o ponad 450 procent. Wydarzenia on-line poszukiwane były w tym samym okresie o ponad 350 procent częściej. Nasze życie nagle bardzo się zmieniło i trzeba było się do tego dostosować. Przez najbliższe tygodnie niewiele w tej sytuacji się zmieni. Czy w momencie, kiedy pandemia się skończy, dalej będziemy tak chętnie korzystać z pracy czy nauki zdalnej? Zapewne nie do tego stopnia, co teraz, ale część firm już zapowiedziała, że będzie pozwalała na to częściej. A wy, przyzwyczailiście się już do tego, że większość rzeczy odbywa się teraz „zdalnie”?

Źródło: ClickMeeting

Sprawdź najnowsze wpisy