Zainteresowanie iPhone wciąż rośnie. Według najnowszych raportów Apple prosi dostawców o zwiększenie produkcji w pierwszej połowie 2021 roku. To oznacza, że zapotrzebowanie na smartfon od tego producenta przyśpiesza, natomiast firma podejrzewa, że wzrośnie jeszcze mocniej. Warto tu podkreślić, że według innych źródeł popyt na iPhone 11  i 12 podobno wzrósł w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Co więcej, stało się to pomimo trwałej niepewności finansowej spowodowanej przez pandemię.

Apple zwiększa zamówienia

Apple zwiększa zamówienia

Okazuje się, że pierwsze telefony Apple 5G zachęcają konsumentów do wymiany urządzeń. Warto tu podkreślić, że według specjalistów aż miliard osób do końca przyszłego roku wymieni smartfon na taki z obsługą 5G. Wysoce prawdopodobne jest, że dużo osób w tym procesie zdecyduje się na iPhone. Co więcej, do 2026 roku liczba ta ma wynieść 3,5 miliarda. Producenci mają więc o co walczyć. Według raportu Nikkei Apple zwiększyło swoje zamówienia na najnowszy iPhone u producentów, ponieważ oczekuje, że sprzedaż osiągnie aż 96 milionów sztuk w pierwszej połowie 2021 roku.

Zobacz też: S-Pen w Galaxy S21 został w zasadzie potwierdzony

To oznacza, ze firma planuje sprzedać od 20 do 30 procent więcej urządzeń w 2021 roku, niż zrobiła to w 2019 roku. Zależy to jednak od przezwyciężenia kilku problemów z łańcuchem dostaw, które pojawiły się wraz z pandemią. To może być trudne, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne doniesienia o problemach dostawców firmy. Problemem jest na przykład dostępność układów odpowiadających za zarządzaniem zasilaniem urządzenia.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.