Allegro to największa platforma sprzedażowa w Polsce, z której korzystają miliony użytkowników z całego kraju. Serwis nieustannie się rozwija i aktualizuje swój regulamin, na przemian wprowadzając lepsze lub gorsze zmiany z punktu widzenia kupujących i sprzedających. Dziś dowiedzieliśmy się, że już niedługo na Allegro nie będzie można sprzedawać kont z grami i nie tylko. To prawdziwy dramat dla tzw. Januszy biznesu.

Oficjalny zakaz sprzedaży kont z grami na Allegro

Allegro zakaz sprzedaży kont z grami

Allegro opublikowało dziś nową wersję swojego regulaminu, w której zawarto kilka zmian i nowości. Zdecydowanie najważniejsza jest wzmianka, na mocy której serwis oficjalnie zakazuje sprzedaży kont z grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, takich jak m.in. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, czy Xbox Live. Co więcej, na liście zawarto też muzyczne platformy streamingowych (np. Spotify czy Tidal). Zakaz zacznie obowiązywać od 4 stycznia 2021 roku, więc właśnie tego dnia skończy się januszowe eldorado.

Zobacz także: Aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano niemal 10 interesujących nowości!

Odsprzedaż kont z grami czy do platform streamingowych jest i zawsze była nielegalna. Na takim procederze ogromne pieniądze tracą wszystkie usługi, do których sprzedawany jest dostęp. Aż ciężko uwierzyć, że Allegro dopiero teraz zdecydowało się na ten ruch, ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale. Uczciwi użytkownicy z pewnością odetchną z ulgą, bo już niedługo wyszukiwanie legalnych ofert stanie się znacznie łatwiejsze – już nie trzeba będzie przebijać się przez setki ofert kont współdzielonych, co bez dwóch zdań potrafi być irytujące. Pełną aktualizację regulaminu Allegro można przeczytać tutaj.

Źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.