Samsung to bardzo duża firma, która słynie przede wszystkim ze smartfonów. Od dłuższego czasu po Sieci krążyły plotki, jakoby firma miała zrezygnować z serii Galaxy Note, a rysik przenieść do serii Galaxy S. O ile S-Pen w przynajmniej jednym modelu z rodziny Galaxy S21 jest już w zasadzie potwierdzony, tak koniec Galaxy Note prędko nie nadejdzie, o ile w ogóle. Samsung w końcu zabrał głos w sprawie i zdementował narastające plotki.

Koniec serii Galaxy Note? Nie zanosi się na to

Koniec Galaxy Note

Dotychczas myśleliśmy, że koniec serii Galaxy Note jest bliski. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wszystkie pojawiające się w Sieci przesłanki na to wskazywały. Jak się jednak okazuje, Notatniki wciąż będą się pojawiać, a następca rodziny Galaxy Note20 zadebiutuje już w przyszłym roku. To informacja pochodząca prosto z Korei Południowej, od samego przedstawiciela Samsunga. Nie musimy się zatem obawiać o jej autentyczność.

Zobacz także: Soundbary Samsunga z serii S dostępne w Polsce – ile kosztują i co oferują?

Mimo że TM Roh, prezes i szef działu urządzeń mobilnych Samsunga powiedział, że „najlepsze funkcje z Galaxy Note trafią także do innych smartfonów”, nie oznacza to oczywiście końca samej serii Notatników. Nie da się ukryć, że możliwość wyboru to coś, co wielu sobie ceni – rodzinę Galaxy Note nie wyróżnia przecież tylko rysik. Na chwilę obecną ciężko powiedzieć, czy nowe smartfony z tej serii przejdą jakąś przebudowę w związku z pojawieniem się S-Pena w Galaxy S21. Na razie pewne wydaje się być tylko jedno: Notatniki nie umarły i ich fani nie muszą czuć się zawiedzeni.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.