ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
SwatchPay!

SwatchPAY! – czyli jak płacić zegarkiem, który wcale nie jest smart

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

SwatchPAY! jest już dostępny w Polsce w dwóch bankach – Alior Bank oraz Getin Bank. Tym samym można korzystać z płatności zbliżeniowych w zegarku, który wcale nie jest smart. Do tego jednak potrzebujemy jednego z modeli zegarków Swatch, których do wyboru jest całkiem sporo. Jak działa ta metoda płatności?

SwatchPAY! w Polsce

SwatchPay!

Możliwość płacenia zegarkiem to jedna z tych rzeczy, która przyciąga fanów nowych technologii. Oczywiście nie jest to mus w przypadku smartwatchy, ale coś, co przemawia na ich korzyść. Wielu producentów decyduje się na to, by dodawać do swoich produktów moduł NFC, jak chociażby Oppo, które ostatnio wprowadziło w Polsce Oppo Watch LTE w wersji eSIM. Jednak nie zawsze obecność NFC pozwalana na bezproblemowe płacenie smartwatchem, czego przykładem mogą być sprzęty od Samsunga.

Jednak fani tradycyjnych zegarków, pozbawionych funkcji smart, teraz także będą mogli płacić swoim urządzeniem. Pod warunkiem, że wybiorą jeden z zegarków od Swatcha z linii New Gent i BIG BOLD Swatch. Ceny takich zegarków są różne, ale za około 400 złotych już spokojnie można wybrać coś dla siebie. Obecność SwatchPAY! w Polsce sprawia, że taki zegarek oferuje coś więcej, niż samo odmierzanie czasu. Urządzenie wyposażone jest bowiem w moduł NFC, który do działania nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Energię potrzebą do pracy ma zapewniać terminal płatniczy, więc nie ma obaw, że nagle zostaniemy pozbawieni możliwości zapłacenia w sklepie za zakupy.

Zobacz też: 2D w 3D – Zdjęcia Google z interesującą funkcją.

Jak ma to działać w praktyce? Wirtualną kartę można podpiąć do zegarka na kilka sposobów. Od razu przy zakupie w sklepie Swatch Store lub on-line. Da się to także zrobić z wykorzystaniem aplikacji, jeżeli posiadamy sprzęt z Androidem oraz NFC na pokładzie. Płatności mają działać tak, jak w przypadku zwykłych kart, czyli bez potwierdzenia numerem PIN do kwoty 100 złotych. Możliwość podłączenia SwatchPAY! oferują jedynie dwa banki (w obu przypadkach dla kart MasterCard), ale lista współpracujących banków ma być dalej rozszerzana.

Źródło: Swatch

Sprawdź najnowsze wpisy