Przekraczanie kolejnych barier i osiąganie nowych szczytów poza pewnymi wyjątkami jest szczytną ideą. Tutaj natomiast mamy sytuację niezwykle dosłowną, przynajmniej jeśli chodzi o szczyty. Otóż InPost współorganizuje zimową wyprawę na K2. Ten drugi co do wysokości szczyt ulokowany na terenie Pakistanu znajduje się na wysokości aż 8611 metrów nad poziomem morza. I o ile przejście ponad ośmiu kilometrów w poziomie można rozpatrywać co najwyżej w kategorii dłuższego spaceru, tak w pionie wymaga to tytanicznego wysiłku.

InPost – Zimowy atak na K2

InPost - Zimowy atak na K2

Zwłaszcza w momencie, kiedy taka wyprawa odbywa się zimą. Jest to o tyle trudne, że w tej porze roku jeszcze nikomu nie udało się go zdobyć. K2, mimo że jest drugim szczytem jeśli chodzi o wysokość, to jest także szczytem trudności spośród wszystkich szczytów. Zadania tego podejmie się Magdalena Gorzkowska. Wspinaczka sama w sobie jest trudna. Tutaj jednak dojdą jeszcze ekstremalne temperatury poniżej -40 stopni Celsjusza, wiatr wiejący z prędkością 200 kilometrów na godzinę, coraz mocniej rozrzedzone powietrze i twardy jak skała lód.

Zobacz też: Brzydka prawda o powerbankach, czyli dlaczego pojemność w mAh zawsze kłamie

Wyprawa na K2 to ogromna przedsięwzięcie sportowe, ale też logistyczne. Moje dotychczasowe ekspedycje kończyły się sukcesem – wiem, że czeka mnie zupełnie nowe wyzwanie, łączące elementy wspinaczki wysokogórskiej i zimowej eksploracji. Jestem przygotowana jak nigdy wcześniej i mam dopracowany każdy szczegół ekwipunku, tak by był przystosowany do ekstremalnie niskich temperatur. Mój wylot do Pakistanu poprzedziły miesiące ciężkich treningów. Pracowałam nad wydolnością, wytrzymałością, odpornością na zimno, ale też siłą ogólną i techniką wspinaczkową.

— Powiedziała Magdalena Gorzkowska

Jako InPost zawsze stawialiśmy przed sobą cele przez innych uznawane za niemożliwe do realizacji. Zimowe wejście na K2 to ogromne wyzwanie, dlatego wspieramy Magdę. Chcemy, aby ten sukces przypadł Polakom – a Magda Gorzkowska jest świetnie przygotowana i ma wielkie szanse, by udowodnić, że można pokonać K2 zimą. Wszyscy trzymamy za nią kciuki.

— Dodał od siebie Rafał Brzoska, prezes InPost.

Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.