Google Pay z trybem ciemnym

Wygodne płacenie w nocy – Google Pay z trybem ciemnym

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Google Pay przeszło ogromną transformację, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji. Google połączył międzynarodową aplikację Pay z jej indyjskim odpowiednikiem, który dawniej był zwany jako Tez. Aplikacja doczekała się nawet zupełnie nowego logo. Warto jednak podkreślić, że stara wersja aplikacji wciąż jest w sklepie i tym sposobem użytkownicy Androida przeglądający zasoby Google Play na komputerze PC mogą się natknąć na dwie różne aplikacje określane jako Google Pay.

Google Pay z trybem ciemnym

Google Pay z trybem ciemnym

Jednak w przeciwieństwie do większości innych usług Google, nowe Google Pay nie oferował do tej pory trybu ciemnego. Ten jednak w końcu zawitał do wersji beta aplikacji. Warto tu podkreślić, że indyjska wersja aplikacji sugerowała nadejście trybu ciemnego już od września bieżącego roku. Ten był dostępny w opcjach, chociaż sam główny interfejs usługi wciąż zachowywał rażący biały układ. Wraz z ostatnią wersją beta, do GPay trafiła bardziej kompletna implementacja trybu ciemnego, która działa na wszystkich poziomach.

Zobacz też: Nowe informacje o autach Izera – będą opóźnienia w produkcji, ale są też pozytywy

W ustawieniach aplikacji nie ma jednak przełącznika umożliwiającego ręczne uruchamianie trybu. Zamiast tego wygląd programu będzie automatycznie podążał za ustawieniami motywu urządzenia. Google może w przyszłości wprowadzić opcję ręcznego przełączania pomiędzy tymi opcjami, na co pewnie liczy wielu użytkowników. Nowy ciemny motyw rozwija się wraz z wersją 119.1.4 bety Google Pay. Jednak nadal nie jest on powszechnie dostępny, nawet dla osób zapisanych do programu wersji beta w Sklepie Play

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy