Huawei po raz pierwszy zaprezentował HarmonyOS2.0, znany również jako Hongmeng OS 2.0, na konferencji Huawei Developer Conference 2020. Technologiczny gigant oficjalnie ogłosił dziś wydanie wersji beta deweloperskiej nowego systemu. Ten jest dedykowany głównie twórcom aplikacji. Ci dzięki niej mają przygotować ich bazę jeszcze przed oficjalną premierą systemu dla urządzeń konsumenckich. 

Premiera HarmonyOS 2.0 beta

Premiera HarmonyOS 2.0 beta

Wang Chenglu piastujący stanowisko prezesa działu oprogramowania dla BG Huawei, pochwalił się, że firmy takie jak Midea, Joyoung, Boss Electronics i Puffin Technology wprowadziły na rynek masę urządzeń działających pod kontrolą systemu Hongmeng OS. To bardzo ważne, ponieważ system ten dzięki swojej elastyczności jest dedykowany dla niemal wszystkich typów urządzeń konsumenckich. Równie istotny jest fakt, że korzysta z niego wielu różnych producentów. Celem giganta technologicznego w 2021 roku jest objęcie swoim zasięgiem ponad 100 milionów urządzeń ponad 40 marek. Nie jest to wcale zaskakujące, biorąc pod uwagę, że system ten pierwotnie powstawał z myślą o Internecie Rzeczy. 

Zobacz też: Sony Xperia 1 II otrzymuje oficjalną aktualizację do Androida 11

Wróćmy jednak do właśnie wydanej wersji HarmonyOS 2.0. Od dziś Huawei zapewni programistom dwa sposoby na uzyskanie wersji beta na wybranych urządzeniach. Otóż mogą oni korzystać ze zdalnego symulatora w Huawei DevEco Studio, pobierając wersję Beta3 DevEco Studio 2.0 z oficjalnej strony HarmonyOS. Alternatywnie mogą wykorzystać ekskluzywny system OTA do aktualizacji swojego urządzenia, tak aby pracować z HarmonyOS 2.0 bezpośrednio. W tym celu muszą się zarejestrować w programie producenta, aby otrzymać zaproszenie do udziału w testach. Te są jednak ograniczone nie tylko do kilku flagowych modeli, ale też muszą mieć one określony numer seryjny. Pełna lista wspieranych urządzeń wygląda następująco:

Premiera HarmonyOS 2.0 beta

Przy okazji Huawei podkreślił, że w 2021 roku możemy spodziewać się smartfonów działających na systemie HarmonyOS.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.