Jesienna edycja Klubu Młodego Programisty została zakończona. Warsztaty w ramach tego przedsięwzięcia odbywały się na przestrzeni 10 tygodni, a udział wzięło w nich kilkadziesiąt tysięcy osób. Nagrania ze wszystkich zajęć są już dostępne w sieci – jeśli ktoś nie uczestniczył w tej edycji KMP, a chciałby nadrobić zaległości, to jest taka możliwość.

Jesienna edycja Klubu Młodego Programisty odbywała się w formie online

Uczestnicy jesiennej edycji Klubu Młodego Programisty m.in. tworzyli grafiki i animacje w aplikacjach Scratch, a także poznali wirtualną matę do kodowania i symulator robota. Filmy ze wszystkimi webinarami w ramach jesiennej edycji KMP wyświetliło 37 tysięcy unikatowych użytkowników. Aktywny udział w warsztatach wzięło natomiast około 3700 osób. Poprzednia edycja KMP w formie online cieszyła się zbliżonym, choć nieco większym zainteresowaniem.

Niektórzy uczestnicy tej edycji KMP brali udział w poprzedniej i zdecydowali się ponownie uczestniczyć w warsztatach. Pojawili się też jednak zupełnie nowi uczestnicy. Niektórym towarzyszyli rodzice. Przygotowanie wersji online było wyzwaniem. Wirtualne warsztaty nie ustępowały jednak w żaden sposób tym stacjonarnym – wykwalifikowani trenerzy na żywo, krok po kroku, wraz z uczestnikami rozwiązywali zadania, zachęcając ich do aktywnego udziału w nauce kodowania – mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nagrania z tej edycji KMP są dostępne w sieci – jeden z odcinków zamieściliśmy powyżej. Po wybraniu opcji obejrzyj na YouTube wyświetli się cała playlista ze wszystkimi warsztatami.

Czytaj także: Football Coach the Game – tak wygląda gra firmowana przez Roberta Lewandowskiego

Kluby Młodego Programisty powstały w 2018 roku. Były to stacjonarne punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież mogły się uczyć programowania. W maju 2020 spotkania przeniesiono do sieci – powodem była sytuacja epidemiologiczna. Do momentu wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w 16 Klubach Młodego Programisty odbyło się 2326 bezpłatnych warsztatów. Wzięło w nich udział ponad 23 tysiące uczestników. Nowa forma zajęć nakładała pewne ograniczenia, ale jednocześnie dawała nowe możliwości. W warsztatach online mogło brać udział znacznie więcej chętnych, niż pomieściłyby tradycyjne sale.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.