Oppo wielokrotnie już udowodniło, że nie jest tylko firmą, która tylko wydaje smartfony. Producent ten już wielokrotnie dał dowód swojej innowacyjności, tym razem jednak przerósł nawet największe oczekiwania. Jego najnowszy koncept, czyli slide-phone to najdłuższy składany smartfon na świecie, który mógłby się doczekać miana linijki. Na pewno nie jest to coś, koło czego można by przejść obojętnie na ulicy. 

Oppo Slide-Phone

Składane smartfony to obecnie tak naprawdę dwie szkoły. LG i Microsoft postawiły na składane urządzenia z dwoma sztywnymi ekranami. Samsung, Huawei i Motorola promują natomiast elastyczne panele składane na pół. Oppo jest bliżej temu podejściu, jednak jego urządzenie składa się nie na dwie, a na cztery części. Co więcej, gotowy prototyp urządzenia został już zaprezentowany podczas targów China International Industrial Design Expo. Warto tu dodać, że urządzenie to powstało w wyniku współpracy z japońskim studiem wzornictwa przemysłowego nendo. nteresująco prezentuje się także sposób rozkładania urządzenia. Trzy osobne zawiasy składają ekran nad sobą w tym samym kierunku, sukcesywnie odsłaniając coraz większą część ekranu.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki HBO GO z ostatnich trzech dni. W serwisie wylądowało prawie 10 nowości

Tym samym zależnie od potrzeb będzie odsłaniana coraz większa część ekranu. Oppo pochwaliło się także pewnymi funkcjami urządzenia. Jego w pełni rozłożony ekran ma mieć przekątną aż 7 cali i być otoczony wąskimi ramkami. Górna część składana, mieszcząca matrycę aparatu, może być przesuwana wzdłuż jego długości, aby odsłonić 40 mm fragment ekranu, który wedle zapewnień producenta jest idealny do zastosowań takich jak historia połączeń, powiadomienia i interfejsy odtwarzacza muzyki. Dalsze przesunięcie da nam już ekran o długości 8 cm, którego głównym zadaniem jest robienie zdjęć użytkownikowi i prowadzenie rozmów wideo. Pełny potencjał pojawi się dopiero po całkowitym rozłożeniu smartfona. Oczywiście już widać pewne problemy z tym projektem. Twórcy aplikacji musieliby się dostosować do zupełnie irracjonalnych proporcji ekranu. Będzie to szczególnie odczuwane w grach, które z zasady się nie skalują. Warto na koniec dodać, że w pełni złożony smartfon ma mieć podobne wymiary do karty kredytowej. Oczywiście pomijając jej grubość.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.