ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowości w aplikacji IKO

Nowości w aplikacji IKO – Asystent Głosowy z większymi możliwościami

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowości w aplikacji IKO powinny przypaść do gustu tym, którzy korzystają z Asystenta Głosowego. Widać, że PKO Bank Polski nie zapomina o tej funkcjonalności w swoim rozwiązaniu. To pokazuje też, że aplikacje bankowe muszą dostosowywać się do tego, jak zmienia się rynek nowych technologii i ten, kto zostaje w tyle, może mieć problemy. Co czeka w nowej wersji aplikacji IKO dla użytkowników urządzeń mobilnych z Androidem?

Nowości w aplikacji IKO

Nowości w aplikacji IKO

Obecność Asystenta Głosowego w aplikacji IKO nie jest nowością, ale teraz jej użytkownicy będą mogli robić więcej z wykorzystaniem tego wirtualnego pomocnika. W nowej wersji aplikacji (3.128) z wykorzystaniem Asystenta będzie można od teraz zmienić limit karty kredytowej/debetowej czy też zlecić spłacenie karty kredytowej. Do tego pojawi się także możliwość wprowadzenia niektórych zmian związanych z danymi, choć tutaj już nie pomoże nam Asystent. W zakładce „Moje dane” będzie można sprawdzić, czy nasze dane w banku są aktualne, zmienić swój adres e-mail lub wyłączyć zgody marketingowe. Dodatkowo można także załatwić więcej spraw bankowych bez konieczności wychodzenia z domu. Z wykorzystaniem aplikacji da się zgłosić utratę dokumentu tożsamości czy zmienić dzień spłaty pożyczki gotówkowej.

Najciekawszymi zmianami są oczywiście te, które dotyczą Asystenta Głosowego w samej aplikacji. Ten pozwalał już wcześniej na naprawdę dużo. Z jego pomocą można było wykonać przelew, wyszukać interesującą nas transakcję w historii czy sprawdzić po prostu stan konta. Dodatkowo Asystent jest w stanie podać kod BLIK czy doładować telefon na kartę. W przypadku niektórych czynności, których funkcja nie potrafiła zrealizować, użytkownik jest przekierowywany w odpowiednie miejsce w aplikacji.

Zobacz też: Prezenty do 500 złotych – radzimy, co wybrać na Święta Bożego Narodzenia.

Według zapewnień banku, nikt nie wykorzystuje nagrań z naszych rozmów, więc rozwiązanie ma być w pełni bezpieczne. Sam Asystent działa i nasłuchuje tylko wtedy, kiedy użytkownicy sami zdecydują się na jego uruchomienie.

Źródło: IKO

Sprawdź najnowsze wpisy