Android 11 ujrzał światło dzienne we wrześniu. Nowy system Google przyniósł kilka wyczekiwanych nowości, a wraz z jego premierą rozpoczął się coroczny wyścig producentów o to, który wyda aktualizację szybciej od drugiego. Sony to firma, która nie wypuszcza nowych smartfonów co kilka tygodni tak jak wiele innych marek, więc nie ma aż tak dużo do roboty, jeśli chodzi o przygotowywanie uaktualnień. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że Xperia 1 II załapała się już na Androida 11.

Sony Xperia 1 II z Androidem 11

Sony Xperia 1 II Android 11

Xperia 1 II to flagowiec z krwi i kości. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy Snapdragon 865, któremu w zależności od konfiguracji towarzyszy od 8 do 12 GB RAM-u. Nic zatem dziwnego, że to pierwszy smartfon Sony, który załapał się na stabilną aktualizację do Androida 11. Uaktualnienie zostało oznaczone ciągiem znaków 58.1.A.0.921 i waży 933 MB. Na chwilę obecną nowa wersja oprogramowania jest dostępna tylko dla mieszkańców Tajwanu, choć w najbliższych dniach lub tygodniach powinna zawitać także do innych krajów.

Zobacz także: Kolejna wojna patentowa – Samsung został pozwany przez Ericssona

Prócz standardowych nowości z Androida 11, w aktualizacji zawarto też listopadowe poprawki zabezpieczeń, co swoją drogą jest nieco dziwne, bo przecież mamy już połowę grudnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to drugim smartfonem Sony, który dostanie stabilnego Androida 11, będzie Xperia 5 II. Uaktualnienie powinno zostać udostępnione w okolicach stycznia 2021 roku. Niewykluczone, że w tym samym okresie nową wersję systemu dostanie też Xperia 10 II.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.