thinkpad

Zgodnie z podaną wczoraj przez Lenovo informacją tablet ThinkPad otrzyma w drugim kwartale tego roku aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Działające pod nadzorem Androida 3.1, zwanego też Honeycomb, urządzenie zostało wprowadzone na rynek tabletów w zeszłym roku. Chiński producent zapewniał wówczas, iż zarówno ThinkPad, jak i IdeaPad otrzymają wspomnianą aktualizację. Nieznana była jedynie data przeprowadzenia samego procesu.

Co ważne, po przeprowadzeniu upgrade’u, tablet Lenovo nie będzie posiadał pełnej funkcjonalności przeznaczonego dla smartfonów i tabletów systemu od Google. Niedostępna pozostanie chociażby funkcja Android Beam, która pozwala na dzielenie się treścią stron internetowych, lokalizacjami na mapie, kontaktami i innymi danymi za pośrednictwem NFC. Komunikacja bliskiego zasięgu (Near Field Communication) jest bowiem w omawianym urządzeniu Lenovo niedostępna.

no-telefon

Według zapewnień chińskiego producenta proces aktualizacji ma obyć się w trybie OTA (Over The Air), a więc z poziomu tabletu i z wykorzystaniem dostępu do Internetu.

Przypomnijmy, że tablet Lenovo ThinkPad wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2, 1 GB pamięci RAM oraz ekran IPS o przekątnej 10,1 cala (rozdzielczość 1200×800 pikseli). A wykorzystana bateria pozwala na 8 godzin działania (z włączoną funkcją Wi-Fi).

źródło: pcworld.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski