Kolejny bank pozwala otwierać konto po wykonaniu selfie – tym razem jest to Santander Bank Polska. Zasadniczy cel takiego rozwiązania jest jeden – chodzi o maksymalne uproszczenie procesu zdalnego otwierania konta. Dziś już co czwarty klient wspomnianego banku otwiera konto bez wizyty w stacjonarnym oddziale.

Konto na selfie w Santander Bank Polska – jak to działa?

Do tej pory, chcąc zdalnie otworzyć konto w Santander Bank Polska, mieliśmy do wyboru trzy opcje:

  • Rozmowa wideo z doradcą, który potwierdzi naszą tożsamość
  • Przelew internetowy z konta w innym banku na 1 zł
  • Podpisanie umowy dostarczonej nam przez kuriera

W ciągu kilku dni pojawi się nowa wersja aplikacji Santander Mobile. Wybierając na głównym ekranie opcje oferta, a następnie załóż konto, będziemy mogli otworzyć konto w banku przy użyciu nowej metody. Sam wniosek wypełnimy tak samo jak wcześniej, ale w inny sposób potwierdzimy naszą tożsamość.

Czytaj także: Soundbary Samsunga z serii S dostępne w Polsce – ile kosztują i co oferują?

W przypadku konta na zdjęcie bank prosi klienta o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcie głową czy mrugnięcie oczami – wyjaśnia Santander Bank Polska. Bank potwierdzi tożsamość klienta za pomocą automatycznych metod biometrycznych. Wcześniej podobne rozwiązanie wprowadził m.in. bank ING.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.