KGHM inwestuje w elektromobilność

KGHM inwestuje w elektromobilność – nowe stacje ładowania i nie tylko

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz wózki widłowe na prąd – tak KGHM inwestuje w elektromobilność. Firma prowadzi też testy z samochodem elektrycznym oraz inwestuje w projekty związane z fotowoltaiką. W ostatnich miesiącach coraz więcej przedsiębiorstw z różnych branż wykazuje zainteresowanie tematyką odnawialnych źródeł energii oraz aut elektrycznych.

Jak KGHM inwestuje w elektromobilność?

KGHM poinformował, że ma już cztery stacje ładowania samochodów elektrycznych w Zagłębiu Miedziowym. Pierwsza znajduje się przy siedzibie KGHM w Lubinie, a ostatnio dołączyły do niej stacje znajdujące się przy następujących lokalizacjach:

  • Huta Miedzi Głogów
  • Huta Miedzi Legnica
  • Zakłady Górnicze Lubin 

KGHM poinformował, że punkty ładowania są ogólnodostępne i oznakowane miejscami postojowymi wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Przy uruchomieniu stacji swój udział miała także firma Tauron.

Kolejny element zielonej strategii w KGHM to elektryczne wózki widłowe. Dwa takie pojazdy będą wykorzystywane w Hucie Miedzi Cedynia przy linii ciągłego topnienia, odlewania i walcowania miedzi. Według wstępnych wyliczeń użycie elektrycznego pojazdu pozwoli zaoszczędzić 40 tysięcy zł rocznie w porównaniu do sytuacji, w której użyto by wózka spalinowego.

KGHM prowadzi również projekt testowania samochodów elektrycznych. Pracownicy spółki przejechali służbowymi samochodami elektrycznymi kilkanaście tysięcy kilometrów. Firma prowadzi też testy z samochodem elektrycznym Sokół 4×4, natomiast KGHM ZANAM wyprodukował nowy typ wozu transportowego z napędem elektrycznym ZANPER.

Czytaj także: Niezadowolony z działania Cyberpunka 2077 na Xboxie One lub PS4? Możesz odzyskać pieniądze

Miedziowa spółka zajmuje się także projektami fotowoltaicznymi. Zgodnie ze strategią Polskiej Miedzi, do 2030 roku, aż połowę zapotrzebowania na energię KGHM chce pokryć z własnych źródeł, w tym z OZE – czytamy w wydanym przez spółkę komunikacie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy