EA kupuje Codemasters

EA kupuje Codemasters, by wysunąć się na prowadzenie na rynku gier wyścigowych

1 minuta czytania
Komentarze

Electronic Arts to firma znana wszystkim fanom gier wideo. Nie da się jednak ukryć, że nie ma ona zbyt dobrej reputacji, więc zapewne wiele osób zasmuci fakt, że EA zdecydowało się na zakup Codemasters – studia stojącego m.in. za popularną serią wyścigówek pod tytułem DiRT. Kwota, jaką wyłożył gigant, jest naprawdę spora.

Codemasters w rękach Electronic Arts – firmy doszły do porozumienia

EA Codemasters

Electronic Arts zgodziło się kupić Codemasters, czyli studio wywodzące się z Wielkiej Brytanii za kwotę ok. 1,2 miliarda dolarów w akcjach po mniej więcej $7,98 każda. Taki ruch pozwoli EA zdominować rynek gier wyścigowych, bo pod jednym dachem znajdą się takie marki jak DiRT, Need for Speed, Grid, F1 i Project Cars. Według doniesień Sky News przejęciem studia Codemasters interesowało się też Take-Two Interactive i Rockstar Games.

Zobacz także: Niezadowolony z działania Cyberpunka 2077 na Xboxie One lub PS4? Możesz odzyskać pieniądze

Codemasters to jeden z najstarszych brytyjskich deweloperów, którego początki sięgają lat osiemdziesiątych. W oświadczeniu CEO Electronic Arts przyznał, że zakup studia „jest niesamowitą okazją do połączenia obu firm w celu tworzenia kapitalnych i innowacyjnych gier wyścigowych dla naszych fanów”. W internecie nie brakuje głosów niezadowolenia i deklaracji, że dla wielu graczy produkcje Codemasters oficjalnie przestały istnieć. Obawy fanów elektronicznej rozgrywki oscylują głównie wokół mikropłatności i krótkiego wsparcia, czyli znaków rozpoznawczych Electronic Arts. A wy co sądzicie o tym przejęciu? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Motyw