Właśnie rozpoczęła się kolejna batalia patentowa. Ericsson złożył pozew przeciwko Samsungowi w USA. Firma twierdziła, że południowokoreański gigant technologiczny naruszył zobowiązania umowne, a nawet nie wynegocjował licencji na patenty i związanych z nimi płatności. Jak łatwo się domyślić, szwedzkiej firmie chodzi o naruszenia związane z technologiami 5G i LTE w smartfonach Samsunga. Warto podkreślić, że Ericsson jest jednym z liderów jeśli chodzi o rozwiązania związane z łącznością opartą na sieciach komórkowych. 

Ericsson pozywa Samsunga

Ericsson pozywa Samsunga

Według raportu FierceWireless gigant telekomunikacyjny oskarża firmę Samsung o naruszenie jej obowiązków w zakresie udzielania istotnych licencji na patenty na warunkach FRAND. Termin ten oznacza, że dane patenty muszą być: sprawiedliwe, rozsądne i niedyskryminujące. Ponadto Ericsson chce uzyskać deklaratywne orzeczenie, że firma wypełniła swoje własne zobowiązania licencyjne. Rzecznik prasowy firmy Samsung oświadczył, że jego firma musi przeanalizować skargę, aby udzielić na nią pełnej odpowiedzi.  

Zobacz też: Wiadomości Google w przeglądarce z nową funkcją reagowania na tekst

W swoim komunikacie Ericsson stwierdził, że opłaty licencyjne za jego własność intelektualną mogą zostać opóźnione, jeśli negocjacje w sprawie przedłużenia nie zakończą się przed wygaśnięciem obecnej umowy. Zdaniem dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego opóźnienie w płatnościach opłat licencyjnych i potencjalne koszty postępowań sądowych mogą spowodować, że Ericsson od pierwszego kwartału przyszłego roku odczuje spadek przychodów operacyjnych o około 118-177 mln USD. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.