Apple obiecywało, że iOS 14 będzie systemem rewolucyjnym. Niestety, wraz z wieloma zmianami pojawiły się również liczne błędy. Aktualizacja okazała się bowiem niezwykle wręcz wybrakowana. Warto tu wspomnieć o przełączaniu na domyślne aplikacji natywnych, czy szybkie rozładowywanie baterii. Jeszcze gorsze jest natomiast nagłe gubienie zasięgu przez użytkowników iPhone 12. Właśnie na jaw wyszedł kolejny błąd, który prześladuje ich smartfony, a mianowicie znikające SMS.

Znikające SMS w iPhone

Znikające SMS w iPhone

MacRumors zgłosiło, że wielu użytkowników iPhone 12 skarżyło się na błąd w natywnej aplikacji SMS firmy Apple. Otóż pojedyncze wiadomości były usuwane z rozmów i to zarówno tych pojedynczych, jak i grupowych. Dodatkowo ich smartfony nie informowały nawet o przyjściu niektórych w wiadomości. Wstępne raporty zdawały się wskazywać, że problem dotyczy tylko na iPhone 12 i aplikacji iMessage. Z czasem jednak okazało się, że problem występuje częściej. Według licznych skarg użytkowników problem ten występuje na każdym modelu iPhone z iOS 14.

Zobacz też: Apple chce być tylko na swoim – teraz Qualcomm ma zostać odsunięty

Nie wiadomo jak bardzo powszechny jest to problem. Jak na razie zgłosiło go ponad 5600 użytkowników. Jednak biorąc pod uwagę świetną sprzedaż produktów Apple, wydaje się to zaledwie kroplą w morzu. Możliwe jednak, że nie wszyscy go zgłaszają w sieci, albo jeszcze nie u każdego zaczął on występować. Osoby, u których problem występuje, próbowali licznych sposobów na uporanie się z nim, także takich polecanych przez samo Apple. Żadne starania nie przyniosły jednak pozytywnych rezultatów. Apple oficjalnie milczy na temat problemu. Wiadomo jednak, że zespół inżynierów firmy stara się odtworzyć problem, aby móc go zdiagnozować i wyeliminować.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.