Całkowite zaćmienie Słońca to niezwykłe zjawisko astronomiczne. Podczas niego Księżyc całkowicie zasłania Słońce. Dobrą wiadomością jest to, że będzie ono miało miejsce właśnie dziś. Zła jest natomiast taka, że wydarzy się ono w nocy… A raczej po zachodzie Słońca z naszej perspektywy. Całość będzie bowiem widoczna jedynie z południowych regionów Ameryki Południowej. Z tego też powodu obserwatorzy z Polski nie mogą raczej liczyć na cieszenie oczu tym zjawiskiem, a przynajmniej nie bezpośrednio.

Całkowite zaćmienie Słońca 2020

NASA bowiem zamierza transmitować to rzadkie wydarzenie na żywo. Warto podkreślić, że będzie to jedyne całkowite zaćmienie Słońca w 2020 roku. Jak już wcześniej wspomniałem, zjawisko to będzie widoczne jedynie na południowych obszarach Ameryki Południowej. To oznacza, że będą mogli się nim cieszyć mieszkańcy niektórych obszarów Argentyny i Chile. Osoby, które będą miały mniej szczęścia, ale wciąż więcej od nas, zobaczą zaćmienie częściowe. Zaćmienie ma się rozpocząć o 08:02 czasu pacyficznego, czyli już o 17:02 dla naszej strefy czasowej. Oznacza to, że przynajmniej część z zainteresowanych zdąży wrócić z pracy na transmisję. Niestety, nie jest możliwe przełożenie go na nieco późniejszą porę z przyczyn raczej dość oczywistych.

Zobacz też: Tenet na YouTube – prolog można obejrzeć za darmo, czyli przygotowania do premiery VOD

NASA w tym celu przygotowała dwie transmisje poświęcone temu zjawisku. Jedną w języku hiszpańskim i jedną po angielsku. Dla tej drugiej strumień rozpocznie się o 15:30 naszego czasu. Podczas niej będą poruszane tematy związane z zaćmieniem Słońca. Na pewno fani wszelkich zjawisk astronomicznych będą mogli dzięki niej poszerzyć nieco swoją wiedzę. Główny element spektaklu rozpocznie się jednak 1,5 godziny później. 

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.