ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android Auto

Sygic w Android Auto – pierwsza zewnętrzna nawigacja dostępna w wersji beta

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wiadomo było, że Sygic w Android Auto ma się pojawić i tak się właśnie stało. Wprawdzie obecnie jest on dostępny w wersji beta, ale to i tak spory krok w stronę tego, by w Android Auto zaczęły pojawiać się aplikacje firm trzecich. Google dopiero od niedawna pozwala developerom na to, by ci tworzyli aplikacje dla Android Auto. I Sygic wyraźnie wzięło się za robotę.

Sygic w Android Auto

Sygic w Android Auto
Fot. Reddit

Korzystanie a Android Auto i nawigacji, sprowadzało się do tego, że można było wybierać między Mapami Google, a Waze. Obie aplikacje należą do Google, więc wybór specjalnie duży nie był. Google jednak zauważyło, całkiem słusznie, że użytkownicy mogą wymagać czegoś więcej. Tym czymś jest możliwość korzystania z aplikacji firm trzecich. Firma otworzyła się na taką możliwość jakiś czas temu, ale na pierwsze aplikacje jeszcze czekamy. Choć można powiedzieć, że czekaliśmy, ponieważ Sygic w Android Auto właśnie się pojawiło.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Sygic dostępny jest dla użytkowników korzystających z wersji beta aplikacji, ale to powinno niedługo się zmienić. Nie wiadomo jednak, jak długo będzie trzeba czekać na to, by Sygic w Android Auto był dostępny już dla wszystkich. To jednak pokazuje, że Android Auto stanie się przyjemniejszy w użytkowaniu oraz pozwoli na to, by dostosować go do swoich potrzeb. Wiadomo już, że także Yanosik ma pojawić się w tej wersji, bo prace nad rozwiązaniem są już zaczęte. I tutaj też nie powiedziano, kiedy można się spodziewać debiutu aplikacji w tej wersji.

Zobacz też: Wyszukiwarka Google z Trybem Ciemnym – idą wyczekiwane zmiany.

Cieszy to, że Android Auto staje się bardziej otwartym systemem, co pozwoli jego użytkownikom w przyszłości na znacznie więcej, niż mogą teraz. Warto tutaj także przypomnieć, że Android Auto ma być w Polsce dostępne oficjalnie i ma się tak stać w „najbliższym czasie”. Google nie podało konkretnego terminu, ale jak to mówią – lepiej późno, niż wcale.

Źródło: Reddit / AutoEvolution

Sprawdź najnowsze wpisy