ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
honor v30 pro aparat dxomark wynik ocena stabilizacja obrazu

Honor V40 z 4 flagowymi układami od 4 różnych firm?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Honor nie jest już częścią Huawei. Swego rodzaju niezależność marki sprawiła, że już ją nie dotyczą blokady USA. To z kolei oznacza, że możliwości tworzenia kolejnych urządzeń mobilnych są w gruncie rzeczy nieograniczone. Nieograniczone do tego stopnia, że pojawiają się plotki o tworzeniu aż czterech wersji flagowego modelu V40, które będą zasilanie czterema topowymi układami od czterech różnych dostawców. Brzmi ciekawie? Na pewno, ale od razu zaznaczam, że to nadal plotki.

Honor V40 może wykorzystać cztery różne układy od czterech firm

honor v30 pro aparat dxomark wynik ocena

O ile Huawei stosunkowo niedawno sprzedał markę Honor, tak na pewno część projektów jest po prostu kontynuowana. Niewątpliwie może być nim flagowa seria V40, która – bez zamieszania na linii Chiny-USA – powinna już debiutować. Siłą rzeczy musimy teraz poczekać na rozwój sytuacji i decyzje nowego właściciela – Zhixin New Information Technology Co. Ltd. Bazując na plotkach, Honor V40 powstanie. Właściwie to mówi się o bazowym modelu, V40 Pro i V40 Pro+. Tak, to może być jeszcze zaszłość ze strony Huawei. Wszystkie smartfony mają wspierać szybkie ładowanie 66 W (jak Mate 40 Pro) i oferować zakrzywiony wyświetlacz. Ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na układy obliczeniowe, bo sytuacja kształtuje się następująco w zależności od wersji Honora V40:

  • Standard Edition – MediaTek Dimensity 1000+
  • Pro Edition – Samsung Exynos 1080
  • Pro+ – Qualcomm Snapdragon 888
  • Commemorative Edition – HiSilicon Kirin 9000

Ostatnie wydanie z jednej strony sugeruje, że rozłam z Huawei jeszcze przed nami, o czym świadczy sama, pamiątkowa nazwa.

Zobacz też: Poznaliśmy lokalizację fabryki Izera – kiedy wyjadą z niej pierwsze auta?

Naturalnie nie należy spodziewać się, że wszystkie modele będą oferowane wszędzie. Tak naprawdę nie możemy być pewni, że Honor w ogóle będzie jeszcze sprzedawał smartfony w Polsce. Wciąż jest zbyt wiele zmiennych, które mogą ewoluować, więc obserwujmy bacznie rozwój tej marki.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy